Україна
Події

Негайно надати статус кандидата та почати переговори про членство: у Литві зробили заяву щодо України

Надання статусу країни-кандидата, на думку депутатів литовського Сейму, стало б важливим сигналом підтримки для українців, які борються за майбутнє своєї країни.

Негайно надати статус кандидата та почати переговори про членство: у Литві зробили заяву щодо України - зображення
Фото: pixabay

Як повідомила пресслужба, литовський Сейм одноголосно підтримав резолюцію, в якій закликають ЄС негайно надати Україні статус кандидата на вступ і почати переговори про членство. За відповідне рішення проголосували 123 депутати.

"По Україні потрібно задіяти прискорену процедуру прийняття в ЄС без зволікань. Прийняття в ЄС країни, народ якої продемонстрував неймовірну свободу і рішучість у боротьбі за європейські цінності, будуть надихати та посилювати європейську сім'ю", – сказано в документі.

Голова парламентського комітету у закордонних справах Лайма Люція Андрікене під час представлення резолюції в Сеймі назвала війну в Україні – боротьбою Давида і Голіафа.

"Поки зараз тривають наші дебати, в Україні гинуть діти, російські війська атакують цивільну інфраструктуру, пологові будинки та атомні електростанції. Це боротьба Давида і Голіафа, і кожен з нас, як кожна суверенна держава, в тому числі ЄС, стоїть перед вибором – з ким ми? Чи не зробили ми помилку, не почавши переговори про членство раніше?" – сказала вона.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.