#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Всесвіт
За кордоном

NASA запустила зонд, який вріжеться в астероїд

24.11.2021 6 Бобрик1 Юлія1 0

Це перша в історії космічна місія, мета якої відпрацювати на практиці технологію захисту Землі від загрози з космосу.

Про це пише ВВС.

Вранці 24 листопада стартувала місія NASA під назвою DART, яка має змінити орбіту астероїда. Запуск відбувся на космодромі в Каліфорнії.

В космосі зонд має подолати 11 мільйонів кілометрів і до вересня 2022 року наблизиться до своєї мети – астероїдної системи Дідім, що не становить безпосередньої загрози нашій планеті. Вона складається з 780-метрової в діаметрі скелі, навколо якої обертається невеликий 160-метровий Діморфос. Саме в це небесне тіло на швидкості 6,6 кілометра на секунду з ювелірною точністю має врізатися запущений із Землі космічний апарат масою в півтонни.

Зіткнення повинне трохи змістити орбіту небесного тіла, що під впливом гравітації з часом призведе до більш серйозного відхилення траєкторії польоту подвійного астероїда.

Нагадаємо, цьогоріч NASA вперше відправила екіпаж МКС на багаторазових кораблі та ракеті, а також запустила вертоліт на Марсі.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.