#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт

НАСА працює над новим телескопом для захисту землян від астероїдів

24.09.2019 Бобрик Юлія 0

НАСА побудує космічний телескоп для спостереження за небом в інфрачервоному діапазоні. Для цього проекту планується виділити $150 мільйонів, повідомили в агентстві.

Новий космічний телескоп має виявляти і відстежувати навколоземні об'єкти. Попередньо його планують запустити вже в 2025 році, проте це не офіційна дата, кінцеві строки будуть залежати від того, скільки коштів отримає програма.

Основна місія нового проекту триватиме 5-10 років. Цей тривалий термін життєво важливий: в 1998 році Конгрес доручив НАСА визначити 90% навколоземних астероїдів розміром не менше 140 метрів до 2020 року. З огляду на поточні оцінки кількості астероїдів навколо Землі, вчені вважають, що вони виявили близько 30% об'єктів в цьому діапазоні розмірів. Анонсований апарат значно збільшить це число, особливо в перші дні місії, оскільки телескоп отримає сучасне обладнання. За словами вчених, протягом п'яти років роботи прилад зможе знайти 65% цих невідкритих об'єктів, і зможе виявити 90% з них протягом 10 років – якщо місія буде продовжена.

Рішення НАСА просувати новий космічний телескоп для підтримки планетарної оборони стали приємною новиною для вчених, які зосередилися на цій проблемі.

«Прихильність НАСА космічних досліджень астероїдів є величезним кроком вперед для всіх, кому небайдужа доля людини», – заявив Річард Бінзелом, планетарний фахівець в Массачусетському технологічному інституті. – «Ми, нарешті, будемо покладатися на знання, а не на вдачу, в нашому плані по боротьбі з небезпечними астероїдами».

Нагадаємо, у 2015 році NASA і Європейське космічне агентство запустили спільний проект AIDA. Мета проекту – перевірити, чи може удар космічного корабля поміняти траєкторію астероїда.