Новини
Всесвіт
Новини світу
За кордоном

NASA підбила астероїд своїм космічним кораблем

Ця місія стала першою спробою людства змінити траєкторію небесного тіла.

NASA підбила астероїд своїм космічним кораблем - зображення

Увечері 26 вересня зонд американського космічного агентства NASA навмисно врізався в астероїд Діморф. У такий спосіб у NASA вирішили здійснити експеримент щодо зміни траєкторії польоту космічного об'єкта, повідомляє пресслужба Національного управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору в Twitter.

NASA підбила астероїд своїм космічним кораблем - зображення

Місія Dart стартувала десять місяців тому. При цьому астероїд Діморф, що було обрано для експерименту, не мав ризику зіткнення з Землею.

Космічний апарат Dart врізався в Діморф зі швидкістю 22 500 км/год. Зіткнення відбулося на відстані 9,6 млн км від Землі.

Мета місії – дізнатися, чи зможе людство змінювати траєкторію небесних тіл, які можуть становити загрозу для Землі в майбутньому.

До слова, результати цього експерименту, наскільки сильно космічний апарат змінив рух астероїда, NASA дізнається не раніше ніж за кілька днів, а то й навіть тижнів.

Вартість місії оцінюється в $330 млн.

Нагадаємо, на початку року в США розпочали продаж квитків для польоту в космос.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.