Новини
Всесвіт

NASA не помітило астероїд, що наблизився до Землі


Невеликий астероїд досяг Землі і NASA абсолютно нічого про це не знало. Космічне тіло, яке летіло до нашої планети зі швидкістю 14,9 км/сек зафіксували у Мексиканській аварійній службі.

Об'єктом виявився астероїд, наразі відомий як 2019 МО діаметром 3 м. Астероїд вибухнув, коли досяг атмосфери планети 22 липня над Карибським морем, проте відомо про це стало лише зараз.

«Астероїди такого розміру набагато менше, ніж ті, що нам доручено відстежувати. Через невеликий розмір вони згорають, проходячи через нашу атмосферу, і тому не здатні завдати шкоди поверхні Землі», – зазначив вчений з Центру досліджень навколоземних об'єктів (NEO) NASA Девід Фарноккья.

Проте проблема не у розмірі, а в тому, що астероїд просто не побачили. Варто зазначити, що минулого місяця Європейське космічне агентство (ESA) також заявило, що останнім часом воно теж пропустило кілька подібних об'єктів.

Для прикладу 25 липня величезний астероїд розміром приблизно з футбольне поле пролітав повз Землю і вчені не знали, що він наближається. За даними NASA астероїд, відомий як ОК 2019 був виявлений всього за кілька годин до максимального зближення з нашою планетою, а до цього його зовсім не класифікували як навколоземний астероїд.

Нагадаємо, НАСА продовжує стежити за орбітою астероїда, який пролетить поряд із Землею в вересні. Наразі космічне агенство планує запустити програму зміни траєкторії астероїдів Dart вже в наступному році. На думку експертів, якщо цього не зробити, то Земля опиниться під загрозою зіткнення з великими астероїдами.

За матеріалами: space.com