Новини
Васильків
Кримінальні новини

Екснардепу Пашинському нарешті вручили підозру за прострелену ногу жителя Васильківщини

07.10.2019 Надiя Проценко 0

Як кажуть у народі, краще пізно, ніж ніколи. Минуло майже 3 роки, відколи колишній народний депутат Сергій Пашинський простерлив з власної вогнепальної зброї ногу жителя с. Хлепча Васильківського району В’ячеславу Хімікусу. Нарешті слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань повідомили екснардепу Верховної Ради V-VIII скликань у заподіянні громадянину тяжкого тілесного ушкодження.

Нардепу Пашинському нарешті вручили підозру за прострелену ногу жителя Васильківщини

Конфлікт між Пашинським і Хімікусом стався 31 грудня 2016 року. Тоді словесна перепалка між чоловіками переросла у стрілянину: колишній народний депутат дістав власну зареєстровану вогнепальну зброю (пістолет марки «Glock 19») та вистрелив чоловіку в ліву ногу. Житель Васильківщини отримав тілесні ушкодження у вигляді вогнепального осколкового перелому стегневої кістки лівої ноги. Згідно з висновком судово-медичної експертизи такі тілесні ушкодження є тяжкими.
Цікаво, що через 2 роки після події підозру вручили не тому, хто стріляв, тобто Пашинському, а В’ячеславу Хімікусу за хуліганський напад на екснардепа. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook повідомила адвокат Хімікуса Марина Паринова.

За її словами, поліція вручила підозру «тихцем рано вранці без адвоката», приїхавши додому до Хімікуса. «Що характерно, нанесення вогнепального перелому беззбройному перехожому для нардепа Пашинського не спричинило ніяких наслідків, сидить у парламенті і приймає нам закони», – зауважила тоді адвокат.

І ось минуло майже 3 роки – і наразі вирішується питання про обрання колишньому народному депутату запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Йому кваліфікують ч.1 ст. 121 Кримінального кодексу України: умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, каліцтво статевих органів, психічну хворобу або інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, або переривання вагітності чи непоправне знівечення обличчя.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Фото - Народна правда