Новини
Україна
Київщина
Довкілля
Повітря

Над Україною зашкалює рівень забруднення повітря


Рівень забруднення атмосфери в Україні чадним газом досяг надвисокого рівня і зараз приблизно такий же як в індустріально розвинених районах найбільших економік світу – США і Китаю.

Такою виглядає ситуація згідно з даними мапи Windy.com.

На думку фахівців, враховуючи той факт, що в Україні немає такої концентрації підприємств, як, для прикладу, у Китаї, причиною забруднення повітря може бути масове спалення листя.

«Вже тривалий час над Україною переважає антициклональний характер погоди, коли опади малоймовірні, вітер або слабкий, або взагалі штиль. На карті 1 чудово видно, що ми належимо сухій повітряній масі. Якщо брати до уваги сезон масового опадання листя, кількості викопаної сухої огудини на городах, підготовки городів та полів до зимового періоду, величезні масштаби паління, на печерному рівні – свідомість багатьох громадян, майже повна відсутність покарання за паління трави, бездіяльність відповідних структур у хоча б регулярних попередженнях та поясненнях, то картина виглядає сумною», – повідомила синоптик Наталка Діденко.

Проте, як відомо, основні техногенні джерела надходження СO2 в атмосферу – це транспорт і підприємства енергетики. СО утворюється також при спалюванні будь-яких видів палива (нафти, вугілля, деревини) як проміжний продукт окислення органічних речовин.

 «Україна з самого ранку накрита хмарою чадного газу (моноксиду вуглецю). Рівень забруднення найвищий в Європі, на рівні з промислово забрудненими районами Китаю. Я не знаю, чи проблема лише у спалюванні стерні і листя. Хіба південь і захід України їх не палять? Але там немає такої концентрації чадних газів... Яка ж насправді причина? Чи будуть офіційні заяви органів влади? Чим ми труємося? Схоже, є якісь інші серйозні джерела проблеми, які або поки не встановлено, або які замовчуються...», – пише активіст Євген Сойкін.