Новини
Київщина
Вишгород
Довкілля
Кримінальні новини

На Вишгородщині у державну власність повернуто 2,7 га лісу

16.09.2019 Косянчук Інна 0

Прокуратура Київщини зауважує, що в області поширились порушення вимог земельного законодавства в процесі розпорядження земельними ділянками лісогосподарського призначення, насамперед з боку місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

Київський апеляційний суд задовольнив позов прокуратури Київщини щодо витребування з незаконного володіння фізичних осіб на користь держави 2,7 га земель лісогосподарського призначення, які були незаконно передані у приватну власність громадян Вишгородською районною держадміністрацією. Ці землі розташовані в адмінмежах Глібівської сільської ради Вишгородського району. Як повідомила прес-служба прокуратури Київської області, підставою для звернення до суду стало порушення вимог чинного законодавства при наданні у власність вказаних земельних ділянок під видом інших категорій земель.

«Зокрема, Вишгородською районною державною адміністрацією при розпорядженні землями зазначеної категорії порушено вимоги Земельного та Лісового кодексів України, оскільки вказані землі належали ДП «Димерське лісове господарство» та відповідно до закону не могли передаватись у приватну власність», йдеться і повідомленні. Також прокуратура звертає увагу на те, що така ситуація в області – не поодинока, і зауважує:

«На Київщині набули поширеного характеру порушення вимог земельного законодавства в процесі розпорядження земельними ділянками лісогосподарського призначення, передовсім з боку місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Однак прокуратура Київської області і надалі вживатиме заходів до повернення в державну власність лісових земель, які становлять особливе природоохоронне значення для регіону та перебувають під охороною держави».

Фото з відкритих інтернет-ресурсів