Новини
Україна
Ірпінь

На 40% дорожча: в Ірпені для посипання доріг хотіли купити "золоту" сіль

Фінансово-господарську діяльність місцевого комунального підприємства перевірять, а тендер після розголосу швиденько скасували.

На 40% дорожча: в Ірпені для посипання доріг хотіли купити
Фото ілюстративне

В Ірпені планували придбати дорожню сіль за завищеними цінами. За даними Прозорро, після проведеного тендеру 31 січня КП "Управління житлово-комунального господарства "Ірпінь" Ірпінської міської ради замовило в компанії "Торговий дім "Кип і Ко" 450 т дорожньої солі вищого сорту крупністю 3 без протизлежувальних добавок на 5,67 млн грн (по 12 602 грн за тонну).

При цьому, якщо порівняти з іншими торгами Київщини, стає очевидним, що сіль для Ірпеня "золота". Адже, для прикладу, Бориспільська міськрада у січні замовила сіль по 8 899 грн за тонну, що на 42% дешевше. При цьому вона містить 150 мг протизлежувальної добавки фероціанід калію на тонну.

Натомість "Київпастранс" замовив німецьку сіль з добавкою не насипом, а в мішках вагою 50 кг і все рівно на 13% дешевше – по 11 200 грн за тонну.

До слова, на тендері від комунального підприємства Ірпеня єдиним конкурентом була столична фірма "А.Т. Смарт Трейдинг", яка запропонувала на 9% нижчу ціну, але цю пропозицію відхилили.

Проте вже через кілька днів, коли новина набула суспільного резонансу, угоду скасували та створили спеціальну групу для перевірки діяльності комунальників.

"Щодо закупівлі комунальним підприємством УЖКГ "Ірпінь" солі для посипання доріг за завищеною ціною.

По-перше, доручив створити робочу групу та провести перевірку фінансово-господарської діяльності УЖКГ "Ірпінь".

По-друге, тендер, за яким здійснена ця покупка буде скасовано – кошти ще не були перераховані.

По-третє, уповноважену особу по закупівлях КП "УЖКГ "Ірпінь" Юрія Давиденка – відсторонено на час перевірки.

По-четверте, заступника начальника УЖКГ "Ірпінь2 Дмитра Сухомлина – відсторонено на час перевірки.

Також хочу повідомити, що на найближчій сесії буде ухвалено рішення про перевірку діяльності низки комунальних підприємств громади.

Хочу ще раз усім наголосити, в Ірпінській громаді немає місця для шахрайства!", –

мер Ірпеня Олександр Маркушин

На 40% дорожча: в Ірпені для посипання доріг хотіли купити

Нагадаємо, кілька років тому, мер Ірпеня взяв кредит на 440 мільйонів на соціальну інфраструктуру. А в 202-му НАЗК склало та направило до суду адміністративні протоколи проти Олександра Маркушина. Також "Погляд" повідомляв, про декларацію мера Ірпеня Олександра Маркушина: квартира колишньої тещі, старе судно та «зниклі» мільйонні статки покійної дружини.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.