Новини
Екологія
Новини світу
За кордоном

Минула зима стала найтеплішою за весь період спостережень у Європі


Середня температура була майже на 3,4°C вищою, ніж зазвичай.

Не втішні наслідки зміни клімату опублікували в Climate Change servise, зима 2019-2020 рр. стала найтеплішою у Європі за весь період спостережень.  За даними фахівців, середня температура була майже на 1,4°C вища, ніж за попередню найтеплішу зиму (2015/16 рр.) і на 3,4°C вище норми 1981–2010 рр.

Нагадаємо, цьогоріч вперше за 140 років до Києва так і не завітала метеорологічна зима.

Над більшою частиною території Європи з грудня 2019 року по лютий 2020 року також панувала аномально тепла погода. Для прикладу, цьогорічний січень став найтеплішим січнем – як у світі, так і в Європі. Натомість лютий став другим найтеплішим – за всю історію спостережень в Старому світі, середня температура була вищою на 3,9°C за норму.

Варто зазначити, що в Києві лютий також став одним з найтеплішим за всі роки спостережень.

Наразі ж повідомляють про перші наслідки теплої зими. Для прикладу, у Німеччині через аномальні температури цього року вперше за історію не буде вироблено крижане вино, для цього просто не має сировини. У жодному із 13 виноробних регіонів Німеччини температура повітря не опускалася до 7 градусів морозу, що необхідно для дозрівання винограду, з якого виробляють крижане вино.