Здоров'я
Україна-суспільство

МОЗ схвалило бустерну вакцинацію для всіх українців від 18 років

Бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу “Омікрон”.

МОЗ схвалило бустерну вакцинацію для всіх українців від 18 років - зображення
Фото: pixabay

Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці очільник Міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко. Він зазначив, що в Україні дозволили введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх категорій населення віком від 18 років.

"Підписав наказ Міністерства охорони здоров'я України про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися", – йдеться у дописі.

Міністр наголосив на тому, що бажаний період введення бустерної дози вакцини проти коронавірусу становить від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення.

За таких умов перевагу надаватимуть мРНК-вакцинам, таким як Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення – від 3 до 6 місяців після додаткової.

Нагадаємо, після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб із дати її введення. Згенерувати його можна буде в "Дії" орієнтовно наприкінці січня 2022 року.

До того часу буде чинним сертифікат про попередню повну вакцинацію.

Варто зауважити: про те, що в Україні запроваджують бустерну вакцинацію проти COVID-19, стало відомо наприкінці минулого року.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.