Новини
Всесвіт
За кордоном

Місія «Артеміда 2024»: NASA готує величезну ракету, щоб доставити людей на Місяць


NASA готує одну зі своїх ракет, яка вперше з 1972 року доставить людей на Місяць, а потім, в кінцевому підсумку, на Марс.

Знімки, опубліковані космічним агентством, демонструють найбільшу ракету космічної системи запуску (SLS), завантажену для доставки в космічний центр NASA «Стенніс» поблизу бухти Сент-Луїс.

Нагадаємо, заввишки ракета-носій, як 25-поверховий будинок – 65 метрів.

8 січня на складальному цеху Michoud в Новому Орлеані були завершені виробничі роботи над базовим ступенем ракети і системою космічного запуску (SLS). Політ місії «Артеміда» запланований на 2024 рік.

Як повідомлялося раніше, запуск важких ракет-носіїв Space Launch System (SLS), призначених для доставки астронавтів на Місяць, обійдеться НАСА в 800 мільйонів доларів в разі великого замовлення у корпорації Boeing і в 1,6 мільярда доларів при закупівлі лише одного носія.

Згідно з даними космічного агентства основним призначенням даної ракети буде доставка людей на Місяць з метою створення там колонії. Ось що з цього приводу повідомив заступник адміністратора NASA Джим Морхард:

«Базова стадія системи космічного запуску NASA є частиною програми Artemis, нашого національного надбання. Ракета SLS була створена для доставки американських астронавтів і максимально корисного вантажу на Місяць і в дальній космос».

«Передача завершеного основного етапу зі складального центру Michoud в NASA в космічний центр «Стенніс»для подальшого тестування – це важливий крок вперед в програмі Artemis на шляху до стартового майданчика».

Джон Ханікатт, керівник програми SLS в Центрі космічних польотів ім. Маршалла NASA в Хантсвіллі зазначив, що поява такої ракети відкриє нову еру галактичних досліджень:

«Завершення збірки основних етапів ракети SLS ставить людей на поріг нової ери освоєння космосу. Ракета NASA SLS розроблена таким чином, щоб розвиватися, тому різні місії можуть бути виконані спочатку на Місяці для місії Артеміди, а потім на Марс і в інші місця в далекому космосі».

Нагадаємо, в минулому році НАСА представило два скафандра, які будуть використовуватися для місячної місії Artemis і на основі яких планується сконструювати скафандри для польоту на Марс.

Цього року космічне агентство NASA планує відправити на Марс новий маросохід в рамках місії Mars 2020. Планується, що апарат буде досліджувати Червону планету за принципом наявності на ній умов для висадки на Марс людства, яке може відбутися вже в наступному десятилітті.