Україна-суспільство
Економіка

Мінсоцполітики: до кінця року середня пенсія в Україні складатиме 4,5 тисячі гривень

Усього заплановано 12 етапів адресного підвищення пенсій різним категоріям пенсіонерів, яке на кінець року складе майже 83%.

Мінсоцполітики: до кінця року середня пенсія в Україні складатиме 4,5 тисячі гривень - зображення
Фото: pixabaу

За даними Міністерства соціальної політики, на наступний рік календар підвищень пенсій включає:

  • з січня підвищення пенсій людям, що отримали інвалідність внаслідок аварії на ЧАЕС;

  • у березні – індексацію пенсій;

  • у квітні – перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам;

  • у липні, жовтні та грудні буде підвищення у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати,

  • з жовтня – запровадження доплат для пенсіонерів, старших за 70 років.

Тож у результаті реалізації запланованих на наступний рік підвищень середня пенсія на кінець 2022 року складатиме 4 533 грн і буде на 15% перевищувати фактичний прожитковий мінімум. А в порівнянні з початком 2020 року вона зросте майже на 50%.

Також повідомляється, що у держбюджеті закладено зростання прожиткового мінімуму осіб, які втратили працездатність (мінімальної пенсії), на 8,2%. Мінімальна пенсія становитиме з 1 січня – 1 934 гривні, з 1 липня – 2 027 гривень, з 1 грудня – 2 093 гривні.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року в Україні змінено вимоги до страхового стажу. Так, дехто зможе отримати подвійний розмір стажу до пенсії, а іншим доведеться працювати на рік довше.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.