Блоги

Микола Малуха: "Православний джихад" і релігійність в рф

06.10.2022
Наповнення війни релігійним сенсом мало б сенс для високо релігійного суспільства, де панує не декларативна релігія (яка часто сприймається не як віра, а частина культури), а практична. Де віра в Бога займає важливе місце в житті людини.

Микола Малуха:

Одна із мобілізаційних спроб кремля, щоб запобігти саботажу населенням війни, - це її сакралізація. Охлобистін триндів про "православний джихад". Міхалков: "сєгодня ідьот релігіозная война". Певцов: "протів нас ваюют сіли зла, сіли тьми" тощо.

Наповнення війни релігійним сенсом мало б сенс для високо релігійного суспільства, де панує не декларативна релігія (яка часто сприймається не як віра, а частина культури), а практична. Де віра в Бога займає важливе місце в житті людини.

Один із ключових індикаторів виявлення релігійності суспільства це відповідь на питання "Чи є релігія (віра) важливою частиною вашого щоденного життя?"

В рф один з найнижчих показників у світі - 34%. Для порівняння: Україна - 46%, США - 64%.

Другий, як на мене, найважливіший показник справжньої релігійності, - це регулярне відвідування богослужінь (раз на тиждень). В рф за різними соцопитуваннями це складає 4-8%. Свіже опитування у США за 2021 рік каже, що таких 22%.

У секулярних Норвегії - 14%, Данії і Бельгії - по 10%. Тим не менш, в рф таких 2,9%. Для порівняння: Україна - 28,1%; Франція - 4,9%, Чехія - 11,9%

Тобто росія - це найбільш секулярна, нехристиянська , нерелігійна країна Європи і світу.

А якщо говорити про соціальні хвороби проблеми (алкоголізм, аборти, розлучення, насильство, вживання наркотиків тощо), то там все стає зрозумілим із місцевим християнством та релігією.

Тому всі ці завивання про православний джихад, священну війну - малоефективні спроби мобілізації. Віра у силу російської віри така сама як віра, що російська армія - це друга армія світу.

Ну а московські попи - це такі самі злочинці та учасники геноциду українців, яких треба судити разом із пропагандистами як свого часу судили у Руанді діячі радіо "Тисячі пагорбів".

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Микола Малуха

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.