Блоги

Марина Степанська: Миколаїв - це парадокс. Уривки вражень від кількох днів

08.08.2022
Миколаїв - це парадокс. Ввечері спиш на картоні у підвалі з ракушняку, де сиро, брудно, і гучно, від адреналіну і стресу болять м‘язи спини, проклинаєш все на світі, йдеш спати в лакшері коридор, але то до першого вибуху.

Марина Степанська: Миколаїв - це парадокс. Уривки вражень від кількох днів - зображення

Миколаїв - це парадокс. Ввечері спиш на картоні у підвалі з ракушняку, де сиро, брудно, і гучно, від адреналіну і стресу болять м‘язи спини, проклинаєш все на світі, йдеш спати в лакшері коридор, але то до першого вибуху, тоді бігом назад, аж поки не світає.

На світанку вмились, розпрямились і поїхали пити лате з оладками в центрове кафе, не хуже Рейтарського сьоркла.

П‘єш те лате і розглядаєш машини на парковці внизу - військові, військові, журналісти.

Марина Степанська: Миколаїв - це парадокс. Уривки вражень від кількох днів - зображення

Всі бадьорі, у броніках тільки зальотні фотографи, офіціант/ки в ідеальному бойовому розкрасі.

Як це вони роблять у місті, де з крану тече тільки солона вода, від якої все липне, і головне - коли? Ти ледве встиг обтрусити цемент з штанів.

Потім повідомлення про приліт на зупинку/лікарню/готель, фотографів здуває з місць, ми потроху збираємось до своїх героїв.

Герої я тут вживаю в самому прямому значенні - ці люди, що розвозять воду містом, чи чергують в яхтклубі, чи роблять ще щось таке буденне для них і незбагненне для мене - їх тут не одиниці, а таке враження, що кожен другий.

Марина Степанська: Миколаїв - це парадокс. Уривки вражень від кількох днів - зображення

Коли дістаєш камеру біля скупчення людей, вихоплюєш хвилю зрозумілої агресії, всі бояться, що ти робиш «небезпечні зображення».

Небезпечним є майже все, з чого можна зрозуміти геолокацію.

Тож починаєш говорити і говориш до кінця дня.

Агресія часто змінюється бажанням показати вирви, пошкодження, травми. Травми просяться бути показаними попри страх чи сором.

Марина Степанська: Миколаїв - це парадокс. Уривки вражень від кількох днів - зображення

Навіть діти, що гасають на самокатах попід єдиним встоявшим готелем, кричать нам услід: «Хотите посмотреть на мои раны?

Это вот я упал. А знаете, кем мы станем, когда вырастем? Летчиками! Но не потому что хотим, а потому что судьба так выбрала!»

Оце «потому что судьба так выбрала» - воно скрізь. У кожному жителеві Миколаєва, що встає о шостій ранку і чекає маршрутку в районі, де в зупинки прилітає частіше, ніж по заводу.

Це все уривки вражень від кількох днів, чось мені здалося важливим зафіксувати це тут.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Провайдер Інтернет послуг Best - це Швидкісний інтернет в Бучі та якісне Телебачення в Україні.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.