#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Світ-суспільство
Економіка

Литва відрізала транзит в Калінінград, рф вдалась до погроз (ВІДЕО)

21.06.2022
Литовська залізниця з 18 червня, перестала здійснювати транзит ряду російських товарів в Калінінград.

Литовська залізниця з 18 червня, перестала здійснювати транзит ряду російських товарів в Калінінград.

Йдеться про 50% вантажів, які потрапили під санкції ЄС. Цей регіон, хоча і є частиною рф, не має з нею спільного сухопутного кордону – він межує лише з Литвою та Польщею, а також омивається Балтійським морем. Міністр закордонних справ Литви Габрієлюс Ландсбергіс пояснив, що таке рішення литовська влада ухвалила за підсумками консультацій із Єврокомісією. мзс рф у відповідь вдалось до погроз, вони озвучили загрозливий ультиматум: якщо найближчим часом транзит не відновлять у повному обсязі, росія “залишає за собою право на дії щодо захисту своїх національних інтересів”.

Крім того, в рф звинуватили литовську сторону у “провокаційних заходах”, які москва оцінила як “відкрито ворожі”, вимагаючи “негайного скасування” обмежень.

А прессекретар володимира путіна дмитро пєсков сказав, що у кремлі вважають рішення Вільнюса “незаконним елементом блокади Калінінграда”. Пізніше росія розпочала військові навчання поруч із Литвою у Калінінградській області.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.