Новини
Київщина-суспільство
Київ

Кияни заборгували за послуги ЖКГ майже 4 млрд грн


Компенсацію не можна перекласти на місцеві бюджети, адже це може призвести до банкрутства комунальних підприємств теплопостачання.

Про це київській міський голова Віталій Кличко зазначив в ефірі "Свобода слова" на телеканалі ICTV, повідомляє КМДА.

Заборгованість киян за послуги ЖКГ, зокрема й за тепло та гарячу воду, наразі становить приблизно 4 млрд грн, що більше, ніж у минулому році.

"Підняття ціни на газ створює велику соціальну напругу. Заборгованість за житлово-комунальні послуги, наприклад, у столиці на сьогодні приблизно 4 млрд грн. І вона – вища, ніж у минулі роки. Більше того, підвищення ціни на газ може призвести до соціального вибуху", -

Віталій Кличко

Він нагадав, що нещодавно Асоціацією міст України була ініційована зустріч із прем’єр-міністром України, урядовцями та депутатами, де обговорювали питання ціни на газ для населення та компенсації для теплопідприємств різниці в тарифах – між фіксованою та ринковою ціною на газ, адже переважна більшість українців буде неспроможна сплатити за комунальні послуги.

"Сподіваюся, що найближчими днями ми зможемо врегулювати питання різниці в тарифах на тепло, а також компенсації збитків підприємствам теплопостачання. В жодному разі питання компенсації не може бути покладене на місцеві бюджети. Адже 4 млрд грн за опалювальний сезон тільки в Києві – це непідйомна сума для міста. Це може призвести до банкрутства комунальних підприємств теплопостачання", -

Віталій Кличко

У свою чергу "Погляд" повідомляв, що уряд розпочав реалізацію кроків, необхідних для того, щоб ринки електроенергії та газу почали працювати правильно і зручно для людей.

Зокрема було встановлено граничну ціну на ринку газу з 1 лютого і до кінця опалювального сезону не вище 6,99 грн за кубічний метр. Тарифи на тепло і гарячу воду будуть змінюватися до кінця опалювального сезону. А після консультацій з урядом і депутатами НКРЕКП прийняла рішення про обмеження тарифу на розподіл газу на рівні 1,79 грн за кубометр.

Також "Погляд" пиcав, що українцям можуть компенсувати втрати за комуналку за січень субсидіями.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: pixabay