Новини
Всесвіт
За кордоном

Кожному по Марсу: тепер шматочок Червоної планети можна роздрукувати на 3D-принтері

17.12.2019 Бобрик Юлія 0

Дослідники з Техаського університету оприлюднили дані для моделі марсіанського кратера Джезеро, яку можна самостійно роздрукувати на 3D-принтері, повідомляють на сайті закладу.

Кратер Джезеро став місцем, яке НАСА обрало для посадки наступного марсохода. Майбутній апарат буде доставлений в кратер на північ від екватора Марса. Мініатюрна репліка, яку всі бажаючі можуть безкоштовно скачати і роздрукувати, демонструє дивовижний краєвид, який очікує марсохід НАСА. Гори з гострими списами утворюють край кратера. Долина, яка була сформована древньої рікою, і дельта річки стануть об'єктами вивчення нового марсохода.

Місія 2020 роки планує відшукати сліди мікроорганізмів, які могли б жити на Червоній планеті мільярди років тому.

3D-модель можна масштабувати, але її стандартний розмір (близько 20 сантиметрів) приблизно у 100000 разів менший за оригінал на Марсі. Деталі рельєфу відповідають даним Червоної планети, але дослідники збільшили їх в п'ять разів, щоб всі особливості було легше розглянути.

Фахівці Техаського університету розробили безкоштовне програмне забезпечення, яке збирає цифрові дані, зібрані супутником Mars Reconnaissance Orbiter, і перетворює їх у файли STL, які можуть бути прочитані 3D принтером.