Новини
Культура
Київ

Костел Святого Миколая у Києві відреставрують до кінця року: роботи обійдуться у понад 19 мільйонів гривень

25.11.2021 Созанська Ірина 0

25 листопада Національний будинок органної та камерної музики визначився із підрядником, який буде виконувати роботи.

Фото: pixabay.com

Протиаварійні роботи у костелі Святого Миколая, який постраждав від пожежі, планують провести вже до 31 грудня поточного року.

Національний будинок органної та камерної музики, у чиєму розпорядження наразі знаходиться будівля, 25 листопада визначив компанію-підрядника, яка виконає роботи.

Тож, ТОВ «Укрспецреставрація» проведе ремонт за 19 378 371 гривню.

Усі кошти на відновлення пам'ятки зібрали благодійники.

Пожежа у костелі Святого Миколая спалахнула 3 вересня ввечері на 1 і 2 поверсі органного залу. Вогонь стрімко поширився на покрівлю. Попри те, що пожежники ліквідували загоряння досить оперативно, історична будівля і одна з архітектурних перлин столиці отримала значні пошкодження.

Зазначимо, що раніше Міністерство культури та інформаційної політики України заявило, що сприятиме передачі у постійне користування Релігійної громади приміщення костелу Святого Миколая. Передача має відбутися після завершення протиаварійних робіт, але в будь-якому разі не пізніше 1 червня 2022 року.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.