#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Україна
Економіка

Кабмін переніс розгляд питання про регулювання ціни на хліб

19.01.2022
Відповідну пропозицію подав очільник Мінагрополітики Роман Лещенко.

Кабмін переніс розгляд питання про регулювання ціни на хліб - зображення
Фото:

Як відомо, раніше уряд запровадив перелік продуктів, на які вводиться державне регулювання торговельної націнки, яка не може становити більш як 10%.

Урядовці сьогодні мали розглянути питання про розширення переліку соціальних продуктів і мали б додати пшеничний хліб, однак натомість урядовці відклали розгляд питання ще на тиждень.

З такою ініціативою виступив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, а Кабмін її підтримав, пише УНІАН.

Між тим, згідно з пояснювальною запискою до постанови, метою проєкту є запровадження тимчасового регулювання цін на хліб пшеничний (встановлюється гранична торговельна націнка у 10%) та про надання можливості його виробникам закуповувати газ на пільгових умовах, про що ІА "Погляд" повідомляла раніше.

Нагадаємо, урядовці розробляють механізми підтримки хлібопекарів і виробників інших соціальних харчових товарів через зростання цін на газ.

Водночас українські підприємства вже не можуть утримувати нинішню вартість своєї продукції. Собівартість товарів підвищилася, тому якщо не збільшувати ціну на неї, виробництво стане нерентабельним і його фактично можна зупиняти.

Так, компанія "Рошен" та ще 26 виробників кондитерської продукції заявили, що призупинять виробництво. Кондитерські підприємства вже кілька місяців балансували на межі рентабельності через надвисокі ціни на газ. Протягом року ціна на газ зросла з майже 6 тисяч гривень до понад 73 наприкінці грудня. Такі ціни роблять виготовлення продукції невигідним.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.