Блоги

Ірина Вратарева: Супергерої для інших: шлях людей, які обрали благодійність

17.01.2022
Дуже поважаю людей, які професійно присвячують своє життя благодійності. На жаль, через бідність і тотально хвору систему, більша частина цих людей у постійному вигорянні.

Ірина Вратарева: Супергерої для інших: шлях людей, які обрали благодійність - зображення

Я знаю, про що кажу: я присвятила цій темі шість років, не покинувши основної професії. Це і не було волонтерством чи роботою.

Я ледь не цілодобово інвестувала власні знання в порятунок людей. І так, це було потрібно в першу чергу мені самій, хоча виявилось корисним для багатьох хороших починань. Далі в цій інтенсивності не можу, бо не залишиться ресурсу для творчості і для родини.

Сьогодні я дивилась на сторінку Олі Сумської і відверто співчувала хейту, який спровокував її пост про допомогу.

Ірина Вратарева: Супергерої для інших: шлях людей, які обрали благодійність - зображення

І тут у мене величезне питання до благодійних організацій: а чи займаєтесь ви наративними питаннями, якщо і досі "ти звєзда, ти платі".

Я все розумію про гуманітарну кризу і багатошаровість суспільства, і все таки за середню температуру по палаті відповідаєте саме ви.

Будь ласка, давайте окремо і разом, давайте зі ЗМІ говорити про етику і культуру благодійності.

Ірина Вратарева: Супергерої для інших: шлях людей, які обрали благодійність - зображення

Це дуже важливий інструмент, який працює завдяки мільйонам маленьких пожертв на прозорі і зрозумілі цілі. Я ніколи не забуду, як бачила, що з малесеньких містечок старенькі люди висилали на допомогу по п’ять гривень, які були не менш важливими, ніж пожертви сотень тисяч.

Це дуже Божа справа, коли чесна і розумна. На жаль, жодна держава світу не може забезпечити всіх нужденних лікуванням. Хворих більше, ніж людей, які одномоментно можуть допомогти шаленою сумою.

І тут тема "тихої допомоги" – абсолютно безглузда. Не піар, а інформація від людей, яким довіряють, – потужна підтримка тих, кому можливо допомогти.

Але лише перевіреним. Бездумна допомога – спонсорування аферистів. Фейкові збори на багатьох сторінках.

І нам необхідно всім діяти разом, аби прозора допомога рятувала.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.