Блоги

Ірина Фріз: Причини провалу Зеленського як президента

У Зеленського була можливість увійти в історію України лідером держави, але він обрав шлях боротьби з політичними опонентами та пошуку ворогів серед співгромадян.

Ірина Фріз: Причини провалу Зеленського як президента - зображення

У Зеленського була можливість увійти в історію України лідером держави, який продовжив розпочаті реформи, продовжив зміцнювати обороноздатність країни, сконцентрувався на розбудові міжнародноі коаліції на підтримку України, як того вимагає посада Президента країни. Але він обрав шлях боротьби з політичними опонентами та пошуку ворогів серед співгромадян у той час, коли справжній ворог обклав його радниками та розгорнув багатотисячну армію на наших кордонах.

Зеленського залякали.

Так само, як свого часу залякали Януковича, який сконцентрувався на боротьбі з опозицією та фактично привів російську агресію. Так само почував себе Муамар Каддафі, який до останнього вірив, що народ обожнює його. Так само, як Чаушеску не розумів до першої автоматної черги, що народ не задоволений його правлінням.

Так само, як і Янукович не вірив результатам соціології восени 2013 року.

Влада часто затьмарює хід реальності бажаними уявленнями, особливо коли політика обирають великою кількістю голосів.

Втім, це велика відповідальність. На жаль, попри рівень довіри на початку каденції, Зеленський увійде в історію, як президент:

  • що не виніс для себе результатів правління четвертого президента України;
  • що став відповідальним за загибель 94 тисяч громадян через недолугу діяльність у боротьбі з хворобою
  • що відповідальний за погіршення ситуації на фронті;
  • що перетворив своє правління на призначення друзів, кумів, сусідів, зрадників.

Як президент, він продемонстрував хворобливе зациклення на політичному опоненті в час підвищення воєнних загроз на кордоні та організував «торгівлю на крові», купивши вугілля з ОРДЛО на 3 млрд доларів з Росії протягом двох років.

Програли від цього передусім громадяни нашої країни, які відчули зраду на фронті, які бачать втрату суб’єктності України на світовій арені, які отримують платіжки з непідйомними тарифами, які втратили субсідії, бізнес, а головне – віру у владу та державу в цілому.

Підозра Петру Порошенку не дозволить Зеленському обнулити зроблені помилки та увійти в історію держави.

Порошенко залишиться тим, хто приніс Україні Угоду про асоціацію з ЄС, безвіз, енергетичну незалежність та незалежну Церкву. Зеленський же запам’ятається в історії тим, хто розміняв президентський термін на боротьбу з опозицією та "заглядання в очі ворогу". Втім, у кожного свій шлях.

У день Різдва хочу нагадати слова святого Франциска Ассізського, що мали б стати девізом будь-якого правителя:

Господи, зроби мене провідником твого блага. Дай мені сили перетворювати ненависть у любов, несправедливість у милосердя, невірство у віру, відчай у надію, темряву у світло, печаль у радість.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.