Новини
Україна
Війна з Росією

Резніков розповів про перші результати роботи "народного супутника"

29.09.2022
Лише за перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та за іншими перешкодами.

Резніков розповів про перші результати роботи

Супутник, який для потреб Збройних сил України, за зібрані українцями кошти придбав Благодійний фонд Сергія Притули, вже дає результати на полі бою. Про це розповів міністр оборони України Олексій Резніков. За його словами, всі очікування щодо якісного підвищення спроможностей наших військ завдяки даних з супутників угрупування ICEYE, повністю справдилися.

"Із зрозумілих причин не можу розкрити усіх подробиць, але тільки уявіть: за перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та за іншими перешкодами. Її виявили тому, що супутники ICEYE збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR). Зазначену техніку було б дуже складно або неможливо помітити засобами оптичних супутників. Фактично, тільки за ці два дні ворог втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проект з супутниками", –

міністр оборони України Олексій Резніков

Також він розповів, що один супутник повністю працює на потреби ЗСУ, натомість ще майже 20 залучаються, коли є необхідність. Сили оборони України, насамперед – бойові бригади ЗСУ, вже деякий час отримують потік даних з супутників ICEYE. Натомість знімки безпосередньо розшифровують та опрацьовують фахівці воєнною розвідки Міноборони, які пройшли відповідне навчання.

Крім того Резніков пояснив, які переваги надають супутники ICEYE:

  1. Україна отримала можливість комбінувати дані оптичних супутників від партнерів та дані SAR, що принципово збільшує нашу здатність виявляти та наносити ураження російським окупантам;

  2. саме наші військові визначають, звідки і коли отримувати потрібні дані. Зокрема, наразі здійснюється систематичний моніторинг основних районів ведення бойових дій на півдні та сході;

  3. відомості надходять від аналітиків до бойових підрозділів дуже швидко.

"Це – реальний внесок у зміцнення оборони України завдяки технологічній перевазі. Адже у російських військ таких можливостей немає.

Я вже неодноразово зазначав, що ми зможемо здолати Росію тільки за рахунок якості нашої оборони. Саме тому вважаю цей проект своєрідним стартапом, що відкриє двері для інших амбіційних ініціатив і рішень", –

міністр оборони України Олексій Резніков

Нагадаємо, в серпні стало відомо, що фонд Сергія Притули за зібрані на Байрактари 600 млн грн придбають супутник. До слова, рішення придбати супутник було прийнято після перемовин з Міністерством оборони України.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.