Блоги

Євген Захаров: "Генеральний погром" українського шістдесятництва

12 січня виповнилося 50 років від початку найбільшої репресивної акції проти українських дисидентів.

Євген Захаров:

Одночасно було заарештовано більшість відомих представників національно-демократичного руху і розпочався так званий генеральний погром українського шістдесятництва.

До цих сумних роковин ми публікуємо короткий опис тих подій і фотографії заарештованих з архіву ХПГ, інтерв’ю з Михайлиною Коцюбинською, взяте ще у 1998 році, де вона, окрім іншого, розповідає про те, як КГБ намагався домогтися покаянного листа у Зіновії Франко і у неї, і як вона цей план поламала, статтю про старшого слідчого КГБ майора Михайла Кольчика, який домагався здійснення цього плану від Михайлини Хомівни та про інші справи його жертв.

Євген Захаров:
Іван Гель, Василь Стус та Іван Світличний

Також унікальні архівні документи з нашими коментарями, які містять інформацію про реакцію на поканну заяву Івана Дзюби, зокрема "свідчення для нащадків" Віктора Платоновича Некрасова та лист Івана Олексійовича Світличного з табору. Ці архівні документи друкуються вперше. Лінки на публікації за посиланням.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.