Новини

Хто не підтримує об'єднання Гатного і Віти-Поштової


17 квітня у селі Віта-Поштова відбулась зустріч, на яку мешканці запросили Володимира Вдовіченка - керівника Офісу реформ у Київській області. Він не вірить в успішність об'єднання сіл Гатне і Віта-Поштова.

Основна теза пана Володимира - Гатнянська ОТГ не отримає позитивного висновку від обласної ради, адже за перспективним планом територія сіл знаходиться у Боярській ОТГ

"Буде визначальним перспективний план. Закон про добровільне об'єднання ніхто відміняти не буде. Згідно з перспективним планом будуть прийняті такі формати. А ваша справа - об'єднуватись чи ні. Через півроку через бюджет побіжите до керівництво і будете об'єднуватись з Боярською ОТГ, - вважає посадовець. - Це неспроможна територіальна громада, тому що ви втратили час, адже одразу після прийняття закону про децентралізацію, Кабмін не тримався цього перспективного плану".

Він висловив підтримку об'єднанню сіл, проте сказав, що, по-перше, села навряд чи отримають висновок КОДА, а по-друге, громада буде слабкою, тож невдовзі все одно приєднається до Боярської громади.

Володимир Вдовіченко розповів як про потенційну Гатнянську ОТГ, так і про реформу децентралізації загалом. Він повідомив, що наразі на території Київщини 16 територіальних громад. З них 13 вже створені, 6 подали заявки на проведення виборів і три приєднаються до міст обласного значення.

"Що таке децентралізація? Це передача повноважень. Якщо передані повноваження, що має бути? Ресурси. І третя складова, - її не дуже хочуть сприймати, - це відповідальність", - нагадав посадовець.

При цьому керівництво "згори" часто чинить супротив створенню ОТГ. "При децентралізації ліквідується інститут районних і обласних рад: вони своє віджили. Віджили тому, що вони призначаються зверху, по вертикалі, і вони не хочуть управління з боку громадянського суспільства", - сказав Вдовіченко.

Пан Володимир також зазначив, що поки що не сформований на законодавчому рівні процес виходу територій з ОТГ. Вдовіченко сказав, що він також прихильник введення референдуму у громаді, щоб рішення по створенню ОТГ приймали жителі територій.

Нагадаємо, в результаті громадських слухань Гатненська сільська рада погодилась на об'єднання з територіями сіл Віта-Поштова і Юрівка та на створення ОТГ.