Новини
Довкілля
Культура
За кордоном

Група Kiss влаштувала морський концерт для акул, але глядачі не припливли

23.11.2019 Бобрик Юлія 0

Хижаків не зацікавила музика рок-групи.

Ветерани хеві-метала відіграли концерт на невеликому судні поблизу австралійського міста Порт-Лінкольн, біля берегів якого водиться чимало акул. За допомогою спеціальних динаміків звук транслювався під воду.

За задумом музикантів, низькочастотні звуки мали привернути увагу великих білих акул, але хижаки залишилися байдужими до музики Kiss.

Незвичайний захід було анонсовано в жовтні, і він навіть мав наукове підґрунтя. У 2011 році австралієць Метт Уоллер, що займається організацією дайвінгу з акулами проводив експерименти з підводними динаміками. Він виявив, що музика, особливо рок і хеві-метал, привертали увагу акул.

Наукове обґрунтування цього феномена було викладено в журналі Science ще в 1963 році. На думку вчених, великі акули особливо чутливі до пульсуючих низькочастотних звуків, можливо тому, що ці звуки схожі на шум, вироблений жертвами лиха.

Уоллер продовжував експерименти, але не отримав будь-які систематичні результати. За його словами, одна акула постійно вистрибувала з води, коли в динаміках грала пісня Talking Heads «Sax and Violins». Проте те, що працювало одного тижня, не завжди спрацьовувало іншого.

Уоллер взяв участь і в нинішньому експерименті групи Kiss в рамках рекламної кампанії Animal Experiences Airbnb.

Музиканти відіграли чотири пісні, але жодна акула в околиці не з'явилася. Глядачами заходу виявилися лише вісім фанатів групи, які перебували на сусідньому судні – саме стільки квитків випущено на виступ.

Соліст і гітарист групи Пол Стенлі не зміг взяти участь в концерті через грип.