Новини
Всесвіт

Гігантська і фантастично гарна: «Хаббл» отримав знімок найбільшої спіральної галактики


Галактика UGC 2885 просто вражає своїм розміром та кількістю зірок.

Фото: NASA, ESA, and B. Holwerda (University of Louisville), CC BY 4.0

Спіральна галактика UGC 2885 знаходиться в сузір'ї Персея на відстані 232 мільйонів світлових років від Землі. Вона приблизно в 2,5 рази ширша, ніж Чумацький Шлях, і містить приблизно в 10 разів більше зірок, що робить її однією з найбільших галактик в локальному всесвіті.

Як повідомляють на сайті sci.esa.int, гігантські розміри UGC 2885 – це те, над чим астрономи ламають голову не перше десятиліття. Астроном Бенні Холверда, який вивчав надіслані «Хабблом» дані, передбачає, що, можливо, розгадка криється у відносній ізольованості UGC 2885: навколо неї немає інших галактик, в які вона могла б врізатися і пошкодити форму свого диска.

Команда, яка працювала над зображенням UGC 2885, називає її «галактикою Рубін». За словами Холверда, дослідження було натхненне працями Віри Рубін, великого американського астронома, зокрема, що вивчала UGC 2885 в 1980 році і довела, що більшу частину маси цієї галактики становить темна матерія.

Зазначається, що більш детальне вивчення UGC 2885 продовжиться в 2021 році, коли буде запущений супертелескоп JWST (James Webb Space Telescope).

Нагадаємо, в минулому році була знайдена галактика з трьома надмасивними чорними дірами. Також вчені знайшли «двійника» Чумацького Шляху.