Новини
Київщина
Бровари
Здоров'я

Гастроентероколіти, кір та укуси кліщів: епідемічна ситуація в Броварах

15.07.2019 Руслан Семенець 0

За минулий тиждень Броварським міськрайонним відділом лабораторних досліджень (МРВЛД) отримано 39 термінових повідомлень про виявлення в місті небезпечних інфекційних захворювань або підозри на них. Всі вони опрацьовані.

Не було зафіксовано групових спалахів небезпечних кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь. Реєструвались випадки гострих кишкових інфекцій у дітей та дорослих –16 випадків, окремі випадки крапельних інфекцій; в тому числі: кір – 6 випадків, туберкульоз – 1, вітряної віспи – 4, хвороба Лайма – 2, та інші інфекції. Зареєстровано 6 покусів мешканців міста тваринами.

У всіх вогнищах, при необхідності, фахівцями лабораторного відділу проводиться епідеміологічні розслідування та комплекс протиепідемічних заходів, направлених на профілактику інфекційних захворювань та запобігання поширенню інфекційних хвороб в місті.

Гастроентероколіти – 16 випадків, дітей - 12, всі неорганізовані, та 4 дорослих, на стаціонарному лікуванні знаходиться 11 хворих.

Захворілі на гастроентероколіти епідеміологічно не пов’язані між собою.

У вогнищах в необхідних випадках проводились епідеміологічні обстеження, обстежувались контактні з хворими, та проводилась заключна дезінфекція. Спостереження за контактними по сім’ї проводиться сімейним лікарем за наданими рекомендаціями.

Туберкульоз - 1 випадок, хворий із закритою формою туберкульозу легень, МБТ-, тобто незаразний, (дорослий 61 рік, працює), виявлений при звернені за медичною допомогою. Лікується в обласному протитуберкульозному диспансері.

Кір – 6 випадків(попередній тиждень – 3 ) дітей – 1, дорослих - 5 .

При проведені епідеміологічного розслідування встановлено, що захворілі не щеплені проти кору. Реєструвались хворі на кір у віці від 15 до 42 років. На стаціонарному лікуванні в інфекційних відділеннях Броварської БКЛ знаходяться чотири хворих.

Броварським МРВЛД на 11.07.2019р. отримано 741 термінове повідомлення про виявлення випадків кору, або підозри на дане захворювання у жителів міста та району, в тому числі дітей – 322, дорослих - 419.

У місті зареєстровано 476 випадків із них 220 дітей, що становить 46,2% від захворілих, дорослих - 256.

Вітряна віспа – 4 випадки, дітей – 2, неорганізованих – 1, організованих – 1( приватний ДНЗ «Золотий місточок») і двоє дорослих. Всі хворі лікуються амбулаторно. Так, як щеплення проти вітряної віспи в Україні не проводяться та висока контагіозність, спалах вітряної віспи закінчиться після того, як накопичиться імунний прошарок перехворілих.

Інфекційний мононуклеоз – 2 випадки, діти, неорганізовані. Хворі знаходяться на стаціонарному лікуванні.

Зооантропонозні, паразитарні захворювання.

Хвороба Лайма - 2 випадки, захворіли дорослі, укуси кліщів сталися у Броварському лісі, та на огороді у місті Бровари. Хворі знаходяться на амбулаторному лікуванні, діагноз підтвердився лабораторно.

Зареєстровано аскаридозу два випадки у дорослого і дитини, лікуються амбулаторно.

З приводу покусів тваринами: за останній тиждень у медичні заклади міста звернулося 6 мешканці.

Покуси нанесені відомими тваринами(собаками), тому антирабічне лікування не призначалось до закінчення спостереження за тваринами.

ІІ. Моніторингові дослідження.

  1. Згідно Плану моніторингових досліджень на 2019 рік, на минулому тижні виконано лабораторні дослідження питної води із діючих бюветів міста на відповідність вимогам ДСанПіН за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками. Відхилень від гігієнічних нормативів не виявлено.

В питній воді із бювету, розташованого в районі геолорозвідки в парку «Приозерний» виявлено не відповідність вимогам ДСанПіН по мікробіологічних показниках, а саме виявлено колі індекс 4 при допустимих нормах 3, а також виявлено бактерії групи кишкової палички та лактозопозитивні бактерії. Направлено лист в КП «Броваритепловодоенергія» з рекомендаціями щодо проведення додаткової промивки інженерних споруд свердловини, відкачці води та проведення повторних мікробіологічних досліджень проб води. Також інформовано управління Держпродспоживслужби. Слід відмітити, що санітарний стан території навколо бюветних комплексів по вул. Олімпійскій, вул Незалежності та вул. Короленка знаходяться у незадовілному стані, прибирання не проводиться. Біля бювету по вул. Олімпійській приватними особами облаштовано ємкості для водопою бродячих тварин та птахів, що епідемічно небезпечно. Біля бювету по вул. Незалежності по вечорам влаштовується збір безпритульних осіб, які розважаються, сплять, створюють навколо антисанітарію.

  1. Потужність поглиненої в повітрі дози гамма-випромінення в контрольній точці багаторічних спостережень (вул.Шевченка,12) становила 15 - 18 мкр/год, що не перевищує багаторічні показники та допустимі норми.

Броварська міська рада