Новини
Новини Київської області
Київщина-суспільство

Формування самодостатніх ОТГ на Київщині – першочергова мета КОДА


«Ключова умова створення ОТГ – самодостатність. Без її виконання не буде мого підпису на відповідних документах», – наголосив голова Київської обласної державної адміністрації Михайло Бно-Айріян 9 вересня під час засідання робочої групи з вивчення пропозицій для внесення змін до перспективного плану формування територій громад Київщини.

Формування самодостатніх ОТГ на Київщині – першочергова мета КОДА

Так, згідно з останнім проектом адміністративно-територіального устрою Київщини, представленим 6 вересня на круглому столі в Київоблдержадміністрації, у Київській області було б доцільно створити 6 районів з адміністративними центрами у Білій Церкві, Броварах, Ірпені, Обухові, Переяслав-Хмельницькому та Фастові, спираючись на функціонування 6 станцій екстреної медичної допомоги, розташованих у перерахованих містах.

Засідання відбувалось на чолі з Ярославом Добрянським, першим заступником голови Київської обласної ради та за участі голови Київської обласної ради Миколи Стариченка, представників департаменту архітектури та містобудування КОДА, міських, селищних та сільських голів Київської області, представників депутатського корпусу Київської обласної ради.

На засіданні Михайло Бно-Айріян ще раз нагадав про важливість реформи децентралізації, її основні принципи та новий підхід до процесу, зазначивши: «Зараз я пропоную розпочати процес та представити перший етап. Сьогодні ми починаємо роботу за новим підходом – від простих ОТГ, де немає величезної проблематики та конфліктів. Так крок за кроком ми повинні досягти своєї мети – сформувати самодостатні ОТГ на території Київщини».

У процесі обговорення було погоджено варіант пропозицій, внесених Департаментом містобудування та архітектури КОДА щодо змін у перспективному плані в частині формування територій громад.

На 12 вересня заплановано наступне засідання робочої групи, на якому розглянуть проекти внесення змін до перспективних планів формування територій громад Переяслав-Хмельницької, Дівичківської, Ташанської, Циблівської та Миронівської ОТГ.

Голова КОДА наголосив, що завжди відкритий до спілкування і готовий долучатися до обговорень щодо формування об’єднаних громад та підтримувати рішення людей.

Нагадаємо, що адміністративно-територіальна реформа повинна бути завершена у 2020 році.

Джерело: КОДА, КОР