Новини
Фастів

Фастівщина готується до свята Водохреща (анонс)

15.01.2019 Александр Чернышенко 0

Вже скоро, цієї суботи, 19 січня, Православна церква відзначатиме свято Хрещення Господнього, або по-народному Водохреща. Саме цього дня згідно Біблійної розповіді, відбулось хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордан. В цей момент на Ісуса Христа зійшов Святий Дух і Христос являє себе людям як Месію і Спасителя. Тому поряд із святом Хрещення церква відзначає у цей день свято Богоявлення Господнього. Тому це свято вважається одним із центральних у східнохристиянській традиції. Цього дня у храмах, на річках і озерах священниками освячується вода, а сама вода в цей період, навіть не освячена, змінює свою структуру та набуває інших, цілющих властивостей. Ну а звичайні фастівчани, як і всі українці, полюбили це свято через можливість цього дня, наслідуючи Христа, теж зануритись та покупатись у крижаній воді. Тож цього дня, 19 січня, на Фастівщині можна буде пірнути в ополонку в наступних місцях:
  • У Фастові о 12:00 на ІІ пляжі річки Унави відбудеться освячення води та занурення всіх бажаючих у воду. Про це повідомляє Фастівська міська рада.
  • У Фастові на Заріччі (пляж Шпиль) о 10.00 годині відбудеться освячення води, яке проведе протоієрей Православної Церкви України Михаїл. Після освячення запрошуються всі бажаючі до Святого купелю. Поряд буде встановлена палатка з обігрівом для переодягання. Також ви зможете скуштувати смачний козацький куліш, глінтвейн, медовуху, хреновуху, калганівку та інші страви.
  • На кар'єрі у с. Мала Снітинка Фастівського райну буде проходити святкова служба, яка розпочнеться об 11:00. Там же можна буде зануритись в ополонку. Свято відбудеться за підтримки Кощієвського кар'єру, сільської ради села Мала Снітинка, небайдужих і активних жителів сіл Мала Снітинка, Мала Офірна та фастівського мікрорайону Снігурівка. Про це повідомляє Громадська організація «Спортивна Нація».
  • У селі Півні Фастівського району об 11:00 годині на маленькому ставочку відбудеться освячення води та занурення всіх бажаючих у воду. Також в церкві Іоанна Златоустого о 9:00 годині відбудеться святкова літургія з освяченням води.
Запрошуються на свято всі бажаючі!