Новини
Суспільство
За кордоном

"Евакуйовані" жителі Донбасу майже дві доби без їжі та сну (ВІДЕО)

Жителі Донбасу, яких "евакуювали" до РФ, майже дві доби перебувають без їжі та сну в холодних автобусах.

Громадяни України, жителі ОРДЛО, яких примусово "евакуювали" до Ростовської області Російської Федерації, позбавлені права на гідні умови життя.

Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Жінки з дітьми та люди літнього віку майже дві доби перебувають без їжі та сну у неопалюваних автобусах, а місця тимчасового розміщення, де їх планували оселити — зачинені", - повідомляє вона.

За її словами, російська влада не вживає заходів щодо забезпечення евакуйованих тимчасовим житлом, гарячим харчуванням, медичними послугами. Цим порушується європейська Конвенція про захист цивільного населення під час війни.

Омбудсменка України звернулась до уповноваженої з прав людини в Російській Федерації Тетяни Москалькової з вимогою забезпечити належні умови перебування громадянам України. А також до Управління верховного комісара ООН і світової спільноти про негайне реагування на факти порушення Росією Конвенції про захист цивільного населення під час війни щодо незаконної евакуації громадян України на територію країни-окупанта.

Нагадаємо, в окупованому Донецьку розпочалася евакуація місцевого населення у зв’язку із можливим загостренням.

При цьому тисячі жителів тимчасово непідконтрольних територій України, яких днями "евакуювали" до Росії, вже починають повертатися додому через проблеми з харчування та проживання на російській території.

Між тим, в українському Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій закликали жителів ОРДЛО виїжджати на територію, підконтрольну уряду.

Дивіться більше відео про війну на Донбасі за посиланням.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.