Новини
Здоров'я
За кордоном

Експерти ВООЗ розслідуватимуть походження COVID-19 у Китаї


Китай нарешті дозволив дослідити джерело походження коронавірусної інфекції в Ухані, де з’явились перші випадки зараження на COVID-19 наприкінці 2019 року.

фото - unsplash.com

14 січня група міжнародних експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я прибуде до Китаю, повідомляє Reuters. Спочатку планувалось, що команда фахівців буде в Китаї вже на початку січня цього року, однак прибуття було відкладено через відсутність дозволу з боку Пекіна на в'їзд. Та й Національна комісія з охорони здоров’я, яка оголосила дату, не надала детальної інформації про маршрут команди.

Зрештою Китай та ВООЗ досягли консенсусу щодо конкретних механізмів розслідування за чотири відеоконференції. Про це заявив на прес-конференції заступник голови Національної комісії охорони здоров'я Цзен Ісінь, додавши, що китайські експерти чекають своїх колег по ВООЗ, повідомляють у Національній службі охорони здоров'я Китаю.

фото - freepik.com

Після того, як експерти ВООЗ завершать свої процедури та складуть графік, китайські експерти поїдуть до них в Ухань для проведення розслідування, сказав Цзен, підкресливши, що позиція Китаю щодо розслідування ВООЗ є позитивною та відкритою. Китай сподівається, що такі спільні зусилля допоможуть поглибити розуміння природи походження вірусу та краще запобігти інфекційним захворюванням у майбутньому.

Проте фахівці ВООЗ вважають, що коронавірусна інфекція могла виникнути не лише в Китаї, а й в інших країнах, повідомляє видання CGTN. Розслідування щодо виникнення коронавірусу слід почати з китайського міста Ухань, де виник спалах. Однак представник міжнародної групи експертів ВООЗ Маріон Купманс заявила, що на даному етапі потрібно «бути відкритими до всіх гіпотез».

фото - unsplash.com

У свою чергу очільник ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус привітав рішення Китаю про допуск експертів організації на територію країни:

«Ми сподіваємося на тісну співпрацю з нашими колегами в цій важливій місії по виявленню джерела вірусу та шляху його поширення серед населення».

У середині 2020 року китайські вчені заявили, що коронавірус поширився не з ринку в Ухані.

«Погляд» також інформував, що Україна вироблятиме китайську вакцину від COVID-19 у 2022 році.

Раніше повідомлялося, що у ВООЗ планують розпочати вакцинацію від COVID-19 у середині 2021 року.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.