Довкілля
Світ-суспільство

Екологічна катастрофа: у 2021 році температура Світового океану побила черговий рекорд

12.01.2022
Минулого року верхні 2000 метрів води у всіх океанах поглинули на 14 зеттаджоулів тепла більше, ніж у 2020 році.

Екологічна катастрофа: у 2021 році температура Світового океану побила черговий рекорд - зображення
Фото: pixabay

Про це пише The Washington Post, посилаючись на результати дослідження групи науковців.

Зазначається, що протягом останніх шести років температура Світового океану щороку б’є новий рекорд, а торік було зафіксовано максимальну кількість тепла за останні 60 років.

Масштабне дослідження, у якому взяли участь 23 дослідники із 14 інститутів, опублікували у науковому журналі Advances in Atmospheric Sciences. У дослідженні вони спиралися на дані попередніх років і порівняли їх з даними 2021 року.

“Температура океану постійно зростає в усьому світі, і це є основним показником антропогенної зміни клімату”, — наголосив автор статті Кевін Тренберт, вчений Національного центру атмосферних досліджень в Колорадо.

Його колега додав, що крім поглинання тепла, наразі океан поглинає від 20 до 30% викидів вуглекислого газу, спродукованого людиною. Наслідком цього є  окислення океану. Однак при цьому потепління води знижує ефективність поглинання вуглецю океаном і залишає більше вуглекислого газу в повітрі.

Врешті дослідники констатують, що поки людство не досягне показника нульових викидів, нагрівання Світового океану триватиме.

Нагадаємо, цього року 5 січня стало найтеплішим днем у Києві за останні 142 роки. Середньодобова температура повітря склала +6,5°C, що на 0,7°C вище рекордного значення температури для цього дня 1961 року.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.