Новини
Вишгород
Культура
Київщина-суспільство

«Дивосвіт» передають у підпорядкування Вишгородської громади


Сьогодні, 27 січня, Вишгородська районна рада та Вишгородська міська рада уклали  договір про співпрацю. Залишився останній етап – голосування депутатів міської ради на сесії завтра, 28 січня.

Фото ІА "Погляд"

 На Вишгородщині триває процес передачі об’єктів спільної власності громад району у комунальну власність громад. От і сьогодні, 27 січня, рішеннями позачергової сесії районної ради було передано у підпорядкування ОТГ низку об’єктів.

У тому числі – було знайдено рішення щодо центру художньої творчості «Дивосвіт».Як раніше інформував «Погляд», на одній з попередніх сесій райради депутати передали «Дивосвіт» у власність Вишгородської ОТГ як юридичну особу, а майно центру залишили у власності району. І пообіцяли надати приміщення в оренду за одну гривню.

Втім, це не влаштувало міськраду, керівництво якої наголошувало, що, за законом,  передається майно разом з юридичною особою.

І от в результаті дискусій і консультацій було знайдене рішення, результати якого було продемонстровано сьогодні. На колегії райради, яка відбулась перед початком позачергової сесії районної ради, голова Вишгородської районної ради Андрій Анісімов та голова Вишгородської міської ради Олексій Момот підписали   договір про співпрацю між Вишгородською районною радою  та Вишгородською міською радою.  Сторони домовились  про умови співпраці щодо управління Вишгородським районним центром художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт», Вишгородським районним будинком культури «Енергетик», тощо на взаємовигідних умовах.

Договір укладено з метою забезпечення прав та інтересів трудових колективів і жителів Вишгородської міської територіальної громади та всього Вишгородського району.

У договорі міститься низка нюансів, наприклад, майно МНВК поки що залишається у районній власності, оскілки ще не завершились судові позови щодо спірних питань. То ж його майно з балансу відділу культури, молоді та спорту Вишгородської РДА передано на баланс Фонду комунального майна Вишгородського району.

Завтра, 28 січня, договір заплановано винести на сесію Вишгородської міської ради для погодження депутатами.

Також депутати на сесії підтримали звернення до президента України, Верховної Ради та кабміну щодо неприпустимості зростання цін на електроенергію, природний газ та тарифів на інші житлово-комунальні послуги для населення.

 «Погляд» повідомляв, що Вишгородський центр творчості може залишитись без фінансування.

Також «Погляд»  інформував, що  Інститут книги придбав літературу для Вишгородської бібліотеки.

 Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.