Новини
Біла Церква

Доступно.UA проінспектували Білу Церкву на наявність безбар’єрності у місті


Влітку Команда Доступно.UA перевірила Білу Церкву на безбар'єрність для маломобільних груп населення, про що вже повідомляв раніше "Погляд" - за результатами перевірки Доступно.UA поділились своїми враженнями.

Єдине місце, де перевіряючі знайшли в місті якісну бруківку, — на вулиці Ярослава Мудрого, поруч із магазином АТБ. А на решті вулиці, теж укритій бруківкою, бруківка була неякісна та розбита.

На пішохідних переходах у місті не було навіть натяку на попереджувальну тактильну плитку для незрячих.

Ще один недолік — це якість понижень на пішохідних переходах. Насамперед — нещодавно відремонтованих. Наприклад, біля Замкової гори та Аграрного університету.

А ось Білоцерківський центр надання соціальних послуг на думку Доступно.UA — великі молодці. По-перше, ще до перевірки вони створили в себе безбар'єрний простір. За це Центр отримав наліпку #ДоступноРекомендує. По-друге, після перевірки перевіряльники залишили для них рекомендації для поліпшення ситуації з безбар'єрністю. І більшість цих рекомендацій була реалізувана протягом дня: встановлені додаткові поручні біля туалету, поручень на дверях, перемістили нижче дзеркало для зручності людей на візках, дітей та людей низького зросту, додана контрастна стрічка на сходах на вході до Центру.

Окрім того, у Білій Церкві є перша інклюзивна школа — ще з 1994 року. У 2002 там встановили ліфт, щоб діти могли пересуватися між поверхами. І в школі започаткували незвичну практику: учні з інших класів допомагають учням з інвалідністю. Спершу багато батьків було проти того, щоб разом з їхніми дітьми вчилися діти з порушеннями здоров'я. Проте час змусив їх змінити свою думку. Ба більше – дякувати за таку ініціативу. Адже найкраще вона вплинула на шкільних хуліганів, які виявили високий рівень культури, емпатії та свідомості. Це стосувалося не лише ставлення до дітей, а й до всіх людей загалом.

Прилегла територія до ще не добудованого готелю, який за твердженням місцевих активістів має бути доступним, створена вже з порушеннями — неправильні наземні переходи. Також немає облаштованих паркувальних місць для людей з інвалідністю.

 До Міської ради веде хороший пандус, але там усередині немає облаштованої вбиральні для маломобільних груп населення. Хоча одну з кабінок у жіночій вбиральні досить легко переоблаштувати і зробити її зручною для всіх. Крім того на паркуванні міської ради місця, призначені для людей з інвалідністю, зайняли порушники ПДР.

На залізничному вокзалі найбільша складність — це відсутність переходу між коліями. Людей на візках носять вгору-вниз сходинками. І, звичайно, вбиральня. Замість неї - курилка з написом «Вбиральня для людей з обмеженими можливостями» на дверях: міцний запах сигаретного диму, наліпка «Місце для паління», а під нею — стільчик для курця. Зате біля унітаза на поручнях, призначених для людей на візках, сохли різні ганчірки.

Окрім того, вся інфраструктура міста на жаль вибудована таким чином, що на вершині «харчового ланцюжка» перебувають приватні автомобілі, а не пішоходи, велосипедисти, громадський транспорт.