Новини
Всесвіт

До Землі наближаються астероїди, які вчені прозвали «містами-вбивцями»


Перший із астероїдів пройде повз Землю вже в п’ятницю.

Центр вивчення навколоземних об'єктів НАСА (CNEOS) повідомив, що найбільший із астероїдів, що наближається, майже в три рази вище Емпайр-Стейт-Білдінг. Він був ідентифікований НАСА як 162082 (1998 HL1). База даних космічного агентства підтвердила, що це найбільший астероїд, який у цьому місяці зблизиться з Землею. Астероїд шириною в 1 км рухається в напрямку Землі зі швидкістю 40 233 км/ч.

Другий масивний астероїд, що летить до планети, називається 2019 TR2. Розмір цієї скелястої космічної гори становить близько 120 м в поперечнику, проте летить він зі швидкістю 50 000 км/ч.

Обидва астероїди були класифіковані НАСА як астероїди Аполлона. У цього класу астероїдів дуже широкі еліптичні орбіти, які оточують їх навколо Землі і Сонця. Час від часу орбіти цих астероїдів перетинаються з орбітами Землі, коли планета обертається навколо гігантської зірки. Коли астероїди Аполлона завершують свою подорож, вони також проходять поруч з іншими планетами. Якщо ж астероїди наближаються до планет на дуже близьку відстань, на них може впливати їх гравітаційне тяжіння, що змінює траєкторії космічних порід. Якби це сталося, астероїди теоретично могли б виявитися на шляху зіткнення з Землею, пишуть у виданні Express.

Результат удару, викликаний будь-яким з цих астероїдів, через свої розміри, швидкості і складу, – знищення частини Землі.

На щастя, фахівці NASA запевняють, що обидва астероїди не є небезпечними для нашої планети.

162082 (HL1 1998) здійснить своє найближче зближення з планетою в п'ятницю, 25 жовтня, орієнтовно в 8:21 за київським часом. Натомість 2019 TR2 наблизиться до Землі у вівторок, 29 жовтня, в 5:46 ранку.

До речі, космічне агентство також назвало перший астероїд навколоземних об'єктом або NEO. Такі «космічні скелі» досить великі, тому їх часто можна побачити за допомогою типових аматорських телескопів.