Новини
Всесвіт

До Землі наближається астероїд, який за розміром більший, ніж піраміди в Гізі, – NASA


Астероїд, розміри якого в три рази перевищують розмір Великої піраміди в Гізі, знаходиться всього в декількох годинах польоту до зближення з нашою планетою. Про це повідомляють наземні служби спостереження NASA.

Зіставивши всі дані, астрономи NASA дійшли висновку, що космічний камінь наближається до Землі по траєкторії «близького наближення». Астероїд, за попередніми оцінками, має довжину до 440 метрів. Максимально зближення відбудеться сьогодні – 19 грудня.

Об'єкт, що отримав назву 2019 XO3 наближається до Землі зі швидкістю близько 101 520 км/год. Вперше «космічна скеля» була виявлена в Сонячній системі минулого тижня – 14 грудня. Станом на 18 грудня НАСА провело 21 пряме спостереження для визначення швидкості, розміру і траєкторії руху астроеїда.

NASA визначило, що астероїд XO3 є «потенційно небезпечним» навколоземних об'єктом (NEO) на орбіті, що перетинає орбіту Землі.

«Потенційно небезпечними вважаються астероїди розмірами від 150 метрів в діаметрі. Такі об'єкти вдається виявити, коли вони наближаються до орбіти Землі на відстань до 7,5 мільйона кілометрів. Наприклад, коли Марс і Земля знаходяться найближче, вони знаходяться на відстані близько 53 мільйонів кілометрів один від одного».

В NASA запевняють, що значного розміру космічна скеля не вразить нашу планету найближчим часом:

«Під час обертання на орбіті навколо Сонця, навколоземні об'єкти можуть іноді наближатися до Землі. Зверніть увагу, що астрономічно «близький» прохід може бути дуже далекий в людському плані: мільйони або навіть десятки мільйонів кілометрів».

У найближчому майбутньому космічна скеля наблизиться до Землі на відстані близько 0,04320 астрономічних одиниць. Одна астрономічна одиниця приблизно дорівнює 149,6 мільйонам кілометрів, що дорівнює відстані від Землі до Сонця.