Новини
Екологія
За кордоном

До кінця тижня в Австралії згаснуть пожежі, проте їм на зміну прийдуть повені


Рясні опади усунуть одну проблему, але створять іншу.

Фото: Wikimedia Commons

Зливи загасили кілька великих лісових пожеж, зокрема полум'я площею 500 000 га на півночі від Сіднея, і пожежу таких же розмірів на південь від міста. Однак в цьому криється нова проблема – на зміну пожежам в Австралію прийшли повені.

Нагадаємо вогняня стихія вирує в Австралії з листопада минулого року. Під час пожеж померло чимало тварин, зокрема, коал, для порятунку яких маленьких хлопчик з США ліпив маленькі глиняні фігурки і продавав, назбиравши щонайменше $230 тисяч.

Як повідомляє phys.org, за даними метеорологічного бюро, в Сіднеї за останні чотири дні випало 391,6 мм опадів – це найвищий показник з лютого 1990 року, коли в місті випало 414,2 мм опадів.

Прес-секретар пожежної служби Нового Південного Уельсу Джеймс Морріс заявив, що станом на 10 лютого в країні все ще вирують близько 30 пожеж. Очікується, що вони будуть погашені до кінця тижня, оскільки в найближчі дні зливи змістяться на південь.

Наразі відомо, що в результаті повені одна людина зникла безвісти після того, як її машину змило з дороги, також без електрики залишилися близько 90 тисяч будинків. Тисячі жителів знаходяться під загрозою затоплення.