#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Суспільство
Довкілля
Повітря

Для того, щоб покращити якість повітря, необхідно 680 кімнатних рослин на м², – вчені

10.12.2019 Бобрик Юлія 0

За словами фахівців, думка про те, що кімнатні рослини здатні ефективно очищувати повітря в приміщенні, виявилася занадто перебільшеною. Звичайні вентиляція і провітрювання впораються з цим завданням набагато краще.

Вчені з Дрексельского університету у Філадельфії провели критичний аналіз досліджень, що були опубліковані за останні 30 років, на тему користі кімнатних рослин. Фахівці прийшли до висновку, що більшість цих робіт сприяло широкому поширенню помилкової думки про те, що рослини сприяють очищенню повітря всередині приміщень, повідомляють у виданні sciencealert.com.

Приклад подібного дослідження – експеримент, проведений NASA в 1989 році для дослідження можливості рослин фільтрувати канцерогенні шкідливі речовини на космічних станціях, тоді і була популяризована ця помилкова думка щодо звичайних приміщень.

Для експерименту у повітронепроникну камеру розміром менше кубічного метра помістили рослини. Після ввели спеціальну летючу речовину і спостерігали за її концентрацією протягом певного часу. Автори тодішнього дослідження заявили, що рослинам вдалося видалити до 70% токсичних забруднювачів в повітрі.

Проте, сьогодні вчені заявляють, що досліди проведені в лабораторних умовах геть не відповідають – реальним. Інженер-еколог Дрексельского університету Майкл Уорінг зауважує, що невелика герметична камера разюче відрізняється від середовища всередині великих будівель. На його думку, дослідження NASA, як і багато інших, просто висмикнуті з контексту реалій.

Автори нової роботи підрахували ефективність рослин по показнику CADR – коефіцієнту подачі чистого повітря і з'ясували, що навіть невелика кватирка, відкрита на кілька хвилин, очищає повітря в приміщенні значно ефективніше, ніж кімнатні рослини.

Дослідники стверджують, що в будинку площею 140 квадратних метрів пара відчинених вікон підвищує якість повітря настільки ж ефективно, як якщо б на кожному квадратному метрі приміщення росло 680 кімнатних рослин.

На думку Уорінг, це дослідження не тільки конкретизує практичну користь кімнатних рослин, але і демонструє важливість правильно інтерпретувати результати експериментів.