Новини

Діалогу з прихильниками Гатненської ОТГ не було: голова КОДА про акцію під Офісом Президента


Михайло Бно-Айріян повідомив, що активісти, які виступають за створення Гатненської ОТГ, не принесли документи щодо спроможності громади.

Про це голова Київської облдержадміністрації повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Замість діалогу, інколи активісти влаштовують демонстрації. Одна з таких відбулась вчора під Офісом Президента. Акція сіл Гатне, Віта-Поштова та Юрівка. Ми зверталися до активістів цих сіл надати нам конкретну аргументацію щодо їхньої спроможності. Чекали на документи вчора. Вони не прийшли. Замість цього - влаштували акцію", - написав очільник КОДА.

Про недоцільність об'єднання висловлювався і місцевий активіст Любомир Гайдамака. "Згідно із розрахунками посадовців КОДА, котрі мали би підтвердити законність об'єднання в теритооіальну громаду, наша громада не є самодостатньою, тобто не може фінансово забезпечити свою спроможність. Бракує майже 4 мільйони гривень для того, аби покрити всі видатки. При тому, що бюджету розвитку немає зовсім", - пояснює активіст.

На його думку найкращим рішенням для Гатного, Віти-Поштової та Юрівки буде варіант приєднання до Чабанів.

Натомість прихильники створення ОТГ відзначають, що насправді зустріч з керівником КОДА була відкладена. Крім того, активісти невдоволені рівнем комунікації з адміністрацією, адже документи, які надсилають до органу, можуть йти туди цілий місяць.

"Аналізуючи всі ті речі, які відбуваються, ми розуміємо, що йде затягування часу, порушується законодавство. Тому ми і залишаємо за собою право відстоювати наші права у зручний нам спосіб", - відзначає активістка Ольга Тугай.

Ольга також додала, що в листі КОДА від 24 липня написано про дотриманий порядок добровільного об'єднання у підготовлених громадою проєктах рішень.

За підрахунками прихильників ОТГ, їх громада має всі шанси, щоб стати успішною. Гальмує утворення лише те, що села поряд зі столицею, де багато речей зав'язані на політичних інтересах та бізнес домовленостях.