Новини
Культура
Україна-суспільство
Політика

Держава продала київський готель «Дніпро»


Коли завершився аукціон із продажу держпакета акцій ПАТ «Готель «Дніпро», ціна перевищила всі очікування влади, сягнувши 1 млрд 111 млн грн.

Фото: dniprohotel.ua

Це майже в 14 разів більше від початкової ціни, йдеться у дописі на Facebook президента України Володимира Зеленського.

Фото: скрін https://www.facebook.com/zelenskiy95/

Зазначимо, як писав «Погляд», стартова ціна будівлі у центрі столиці становила 80 923 400 грн.

«Торік у жовтні я підписав указ, яким визначив перші п’ять об’єктів ДУС для подальшого продажу. І ось перший об’єкт Держуправління справами вже знайшов нового приватного власника. Приватизація – чудовий спосіб залучення інвестицій у нашу країну», - переконаний Зеленський.

Він побажав переможцю торгів, новому власнику готелю «Дніпро», щоб «ця чудова будівля в центрі Києва виправдала його інвестиції, принесла прибуток і стала справжньою окрасою нашої столиці та бажаною локацією для її гостей».

Фото: dniprohotel.ua

Президент України переконаний, що держава не повинна конкурувати з бізнесом у тому, що бізнес зазвичай робить краще, у цьому випадку – керує готелями.

Отримані завдяки продажу державного пакета акцій на відкритому аукціоні через електронну систему «ProZorro.Продажі» кошти будуть спрямовані до державного бюджету. У дописі Зеленського також зазначено, що уже проведено майже 8 тис. аукціонів, на яких було продано майна, що належало державі й органам місцевої влади, на загальну суму близько 2,7 млрд грн.

«Очікую, що найближчим часом так само успішно будуть приватизовані інші об’єкти, що належали ДУС. Також сподіваюся на старт приватизації великих промислових підприємств, яка усуне корупцію в державному секторі, зменшить збитки держбюджету та стане ще однією цеглинкою в побудові успішної та процвітаючої України», - резюмував глава держави.

Фото: dniprohotel.ua

Про компанію-переможця аукціону відомо небагато. Відповідно до реєстру YouControl, ТОВ «Смартленд» у 2013 році зареєстроване у Броварах Київської області. Про її керівника - Терещука Максима Миколайовича – також відомостей майже нема.

Втім, по завершенні аукціону глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко пояснив, що переможець має ще пройти перевірку на «доброчесність» коштів, після чого із ним підпишуть усі необхідні папери. Також інвестору надається 30 діб на перерахування коштів, у випадку затримки нараховуватиметься пеня, а через два місяці результати взагалі можуть скасувати.

Зауважимо, як розповідав «Погляд», в Україні легалізували гральний бізнес - за прийняття закону «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» на засіданні 14 липня проголосували 248 парламентарів. У законі, зокрема, йдеться про організацію та проведення азартних ігор в казино, в залах гральних автоматів та в інтернеті. Наприклад, зали з ігровими автоматами можна буде відкрити лише в готелях 3-5 зірки.

Нагадаємо, «Погляд» також розповідав, що Укрпошта планує продати свій головний офіс на Хрещатику.