#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна-суспільство

Чотирилапі правоохоронці: скільки в Україні кінологічних центрів

24.09.2020 Наталія Головаш 0

Чотирилапі «поліцейські» ефективно розшукують зниклих людей, а також виявляють вибухівку, зброю, наркотики тощо.

У Національній поліції - 27 кінологічних центрів. Це найбільша мережа серед усіх правоохоронних органів.

З початку року кінологи майже 20 000 виїздили на місця подій та загалом посприяли розкриттю близько 9000 злочинів. У середньому за 8 місяців поточного року один кінолог із собакою здійснив 40 виїздів та допоміг у розкритті 30 злочинів.

За активної участі службових собак виявлено:

  •  майже 600 вибухових пристроїв;
  • 9 кг вибухових речовин;
  •  понад 130 одиниць вогнепальної зброї;
  • близько 42 000 набоїв.

Окрім того, кінологи зі службовими собаками брали участь у більш ніж 1800 спеціальних операцій із протидії незаконному обігу наркотиків, при цьому виявили майже 48 кг наркотичних речовин.

Додали мобільності

Сьогодні, 24 вересня, голова Нацполіції Ігор Клименко передав поліцейським-кінологам з десяти регіонів по одному службовому авто Fiat Doblo. 

Його перший заступник - начальник кримінальної поліції Євген Коваль на церемонії вручення спеціалізованих автомобілів наголосив, що кожен оперативник, слідчий, виїжджаючи на огляд місця події, якщо є підозра або наявні вибухонебезпечні предмети, розраховує на підтримку як вибухотехніків, так і кінологів.

«Коли ви поруч, нам спокійно, ми знаємо, що слідчо-оперативна група, яка працює на розкритті злочину, знаходиться в безпеці. Коли є поруч кінолог, я розумію, що у нас є великі шанси «за гарячими слідами» розкрити тяжкі злочини», - сказав Євген Коваль.

Зауважимо, «Погляд» розповідав, що у Березані визначали найслухнянішого собаку та кращого кінолога.

Також ми повідомляли, що кінолог із Борисполя перемогла на чемпіонаті України з міжнародної системи дресирування.

Фото: Національна поліція України