Новини
Україна-суспільство

Чотирилапі «митники» склали іспити

25.09.2020 Наталія Головаш 0

Спеціальний курс підготовки успішно пройшли й команди з Київської митниці Дежмитслужби.

Департамент спецпідготовки та кінологічного забезпечення рапортує про завершення спецкурсу первинної підготовки 12 нових кінологічних команд митниць Держмитслужби та 3 нових кінологічних команд Департаменту з пошуку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, зброї та набоїв до неї, тютюнових виробів, грошових знаків у вигляді банкнот.

У повідомленні ДУ «Службові собаки митниці» йдеться, що кінологи навчалися очно, опановуючи майстерність з розшуку прихованих від митного контролю предметів і речовин. Втім, у зв’язку з карантином більша частина навчального процесу переважно проходила дистанційно.

Під час навчання інспектори-кінологи не лише налагоджували взаємозв'язок зі своїми чотирилапими друзями, а й навчали їх точно визначати місця схову на різних об’єктах пошуку.

Підготовка тривала з останнього дня літа і до 24 вересня. Три кінологічні команди були підготовлені за подвійною спеціалізацією. Це означає, що службовий собака отримав, наприклад, здатність виявляти як наркотичні засоби, так і тютюнові вироби, або ж наркотичні засоби та грошові банкноти.

За результатами здачі практичної частини іспиту найбільший бал (400 із 400 можливих) набрали чотири кінологічні команди. Зокрема, від Київської митниці Держмитслужби найкращим був Вацлав Мокляк із службовим лабрадором ретривером Крісті.

Зауважимо, серед учасників навчання спеціальний курс підготовки успішно пройшли й дві дівчини. Одна з них - Тетяна Остраниця з Київської митниці зі службовим собакою Харді.

Всі інспектори-кінологи отримали відповідні сертифікати. За кілька днів кінологічні команди повернуться до місць розташування підрозділів, де, використовуючи набуті знання, захищатимуть кордони країни від переміщення заборонених предметів та речовин.

Нагадаємо, днями «Погляд» розповідав про чотирилапих «поліцейських», які ефективно розшукують зниклих людей, а також виявляють вибухівку, зброю, наркотики тощо.  У Національній поліції – 27 кінологічних центрів. Це найбільша мережа серед усіх правоохоронних органів.

Фото: ДУ «Службові собаки митниці»