Чорнобильський пам’ятник ліквідаторам під загрозою руйнації
Пам’ятник «Тим, хто врятував світ» у Чорнобилі в аварійному стані. Наразі він не знаходиться ні на чиєму балансі, тож і відповідальність за його стан нема кому нести. Своє схвилювання висловили в Головному управлінні ДСНС України у Київській області, зазначивши, що ще одну зиму скульптурна композиція може не витримати.
![Чорнобильський пам’ятник ліквідаторам під загрозою руйнації](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/75241048_2776192662399544_2099600105588916224_n-1.jpg)
Монумент був встановлений через 10 років після Чорнобильської трагедії. У вересні 1995 року після 4-х місяців збору інформації, опрацювання безлічі ескізів був затверджений робочий проект, згідно з яким і споруджено монумент: геральдична частина та дві скульптурні композиції.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/73169011_2776192462399564_2257974997404352512_n-1.jpg)
Місце для розташування пам’ятника визначили в безпосередній близькості до території пожежно-рятувального підрозділу, зліва від воріт та КПП. 15 квітня 1996 року скульптурна композиція була встановлена на майданчику. 26 квітня 1996 року відбулося урочисте відкриття пам’ятника «Тим, хто врятував світ».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/72761012_2776192489066228_6940496889242451968_n-1.jpg)
Минуло 23 роки з того часу. Через своє народне походження монумент ніхто не утримує, адже він ні на чиєму балансі. Бюджетом не передбачено коштів для його поновлення чи ремонту.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/73349354_2776192832399527_906232747926749184_n-1.jpg)
Щоб хоч якось зберегти монумент, щороку особовий склад місцевого підрозділу ДСНС доглядає за пам'ятником, проводить косметичні ремонти його елементів. Та нині скульптурна композиція а аварійному стані. Якщо терміново не вжити кардинальних заходів, вона може перетворитися в пам'ятник людській безгосподарності і байдужості. На жаль, цьогоріч ініціатива пожежних Чорнобиля не була підтримана і кошти для проведення реставрації віднайти не вдалося, тому пам'ятник законсервували, щоб зберегти до наступного року. Рятувальники висловлюють сподівання, що навесні вони зможуть розпочати роботи з реставрації пам’ятника за підтримки керівництва і підприємств ДАЗВ та небайдужих громадян.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/74217864_2776192485732895_7062528837245992960_n.jpg)