Новини
Здоров'я
Новини світу

Через масову вакцинацію у світі може виникнути дефіцит шприців, – ВООЗ


До 2022 року від 1 до 2 мільярдів шприців для вакцин може забракнути.

pixabay.com/

Про це повідомив незалежний портал новин The Insider.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що у 2022 році у світі може виникнути нестача від 1 до 2 мільярдів шприців для вакцини проти COVID-19, і це може затримати вакцинацію дітей у всьому світі або спонукати бідні країни до небезпечного повторного використання голок.

На думку експертів, аби не допустити дефіциту, виробники в усьому світі вже зараз мають знайти спосіб нарощувати виробництво одноразових шприців для шприців.

Зазначається, що наразі країни по всьому світу ввели близько 6,8 мільярдів вакцин проти COVID-19, тоді як глобальні виробничі потужності шприців становлять 6 мільярдів.

«Якщо світ продовжить роботу в звичайному режимі, дефіцит наступного року може зрости до 2 мільярдів шприців».

Ліза Хедман, старший радник ВООЗ з питань доступу до ліків і медичних товарів

Ще одна проблема, за словами експертів, з якою може зіштовхнутися світ полягає у тому, що дефіцит шприців може вплинути на звичайні уколи при поширених захворюваннях, особливо у дітей. Натомість бідні країни можуть почати повторно використовувати голки, що є небезпечно, навіть якщо голки були стерилізовані, оскільки шкідливі бактерії можуть залишатися на шприцах.

Нагадаємо, на Київщині зробили майже 690 тис COVID-щеплень, натомість загалом в Україні хоча б однією дозою вже вакциновано більше 20 млн людей. Детальніше про вакцинацію і ситуацію з COVID-19 в Україні – дивіться у сюжеті «Погляду».

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.