Новини
Новини світу

Це – рейдерство: Зеленський обговорив з Гроссі спробу росії привласнити ЗАЕС

Гендиректор МАГАТЕ наголосив, що рішення Президента РФ про передачу Запорізької АЕС у власність Росії є порушенням міжнародного права.

Це – рейдерство: Зеленський обговорив з Гроссі спробу росії привласнити ЗАЕС - зображення

Ввечері 6 жовтня відбулася зустріч президента Володимира Зеленського з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі, де обговорювалися питання безпеки на Запорізькій АЕС. Про це повідомили в ОП

Глава держави зазначив, що рішення президента рф про передачу Запорізької АЕС у федеральну власність Росії має бути засуджене з боку МАГАТЕ, адже це фактично міжнародне рейдерство.

"Ми дуже чекали на жорстку заяву МАГАТЕ щодо цього. Суспільство дуже чекає на це засудження. У моєму особистому розумінні це – рейдерство", –

президент України Володимир Зеленський

За словами Зеленського,  єдиною можливістю гарантувати радіаційну безпеку станції, України та Європи є повна демілітаризація території ЗАЕС.

До слова, наразі на станції перебувають до 500 російських бойовиків.

Рафаель Гроссі зі свого боку наголосив, що рішення президента рф про передачу Запорізької АЕС у власність Росії є порушенням міжнародного права. Натомість щодо всіх питань, пов’язаних зі станцією, МАГАТЕ контактуватиме виключно з Україною.

Нагадаємо, 5 жовтня путін підписав "указ" про "передачу ЗАЕС під управління рф". За його словами, це нібито необхідно для "забезпечення безпеки об'єктів використання атомної енергії станції".

Також напередодні писали про те, що окупанти викрали директора Запорізької АЕС. Наразі ж стало відомо, що адміністрування станції перенесено до Києва. Обов’язки директора ЗАЕС тепер виконуватиме президент "Енергоатому" Петро Котін, відповідно всі подальші рішення стосовно роботи станції ухвалюватимуться безпосередньо в центральному офісі НАЕК "Енергоатом".

Наразі ж стало відомо, що Гроссі посприяв тому, що генерального директора ЗАЕС Ігоря Мурашова, якого викрали російські військові, було таки звільнено. За що президент України подякував гендиректору МАГАТЕ під час зустрічі.

До слова, на початку вересня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що відтепер представники міжнародного агентства постійно перебуватимуть на Запорізькій АЕС. Зокрема, 5 вересня стало відомо, що на Запорізькій АЕС залишилися два представники МАГАТЕ.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.