Новини
Україна
Екологія
Земля
Україна-суспільство

Бюро Бернської конвенції закликає Україну призупинити проєкт з будівництва ВЕС на Боржаві


Українській владі рекомендують призупинити проєкт з будівництва ВЕС до часу, поки експерт, призначений органами Бернської конвенції, проаналізує документацію з оцінки впливу цього проєкту на довкілля.

Фото: Валерій Гаврилишин

З квітня минулого року органами Бернської конвенції розглядається скарга Ukrainian Nature Conservation Group щодо негативних наслідків, до яких може призвести плановане будівництво вітрової електростанції на території Смарагдової мережі «Полонина Боржава». Повідомляється на сторінці природоохоронної групи.

Наразі ж стало відомо, що днями на адреси UNCG та Міністерства енергетики та захисту довкілля України надійшли листи від представників Бернської конвенції щодо цього питання, де українській владі рекомендовано призупинити проєкт до часу, поки експерт, призначений органами Бернської конвенції, проаналізує документацію з оцінки впливу цього проєкту на довкілля, що планується на 2020 рік.

Нагадаємо, ще один з найцінніших для екосистеми Карпат масив Свидовець на туристично-розважальний комплекс.

Також наразі за позовами громадської організації «Міжнародний інститут людини і глобалістики «Ноосфера» в Закарпатському окружному адміністративному суді розглядається 2 справи, що стосуються планів будівництва ВЕС на Боржаві.

Нагадємо влітку цього року вийшов фотоальбом зі світлинами гірських масивів Свидовець і Боржава, з метою поширювати його серед осіб, які приймають рішення, від яких залежить доля Карпатських масивів. Адже більшість тих, хто приймає рішення щодо долі пам’яток природи України не бачили на власні очі ці місцини, тож вони й гадки не мають, якою колосальною втратою для України і світу стане їх знищення.