Новини
Буча
Суспільство
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Бучанські сесійні аспекти: загроза національним інтересам держави та депутатські відставки


Звернення до Президента та Голови Верховної Ради України, депутатські відставки, затвердження ДПТ для розміщення об’єктів торгівлі та побуту, ринкового комплексу поблизу вокзалу, базару і ТЦ «Модуль» у Бучі.

Ці та інші питання розглянули на 76-ій сесії Бучанської міської ради, що відбулася 26 березня. Це було виїзне засідання у Блиставицькому старостинському окрузі.

Депутатське звернення до Президента та Голови Верховної Ради України стосувалося залучення представників ОРДЛО до консультативної ради в рамках Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

У цьому вбачається загроза національним інтересам нашої держави. Загалом це може викликати сплеск обурення серед населення та призвести до суспільного конфлікту.

Депутат БМР Олег Сотніков («Батьківщина) достроково припинив свої повноваження у зв’язку з обранням до Київської обласної ради. Справа в тому, що згадана партія відкликала 8 своїх обранців, тому він «просунувся» у списку.

Сотніков пообіцяв, що захищатиме в КОР інтереси виборців, зокрема й бучанських. Натомість головуючий на сесії – мер Бучі Анатолій Федорук – констатував, що нарешті громада буде представлена в облраді.

Замість Сотнікова до Бучанської міської ради прийде Наталія Валяр, яке вже виконувала депутатські повноваження.

Розглянули і заяву Івана Окоєва («Свобода»), який склав свій депутатський мандат.

Цікавим мало бути питання про роботу КП «Ірпіньводоканал» щодо покращення стану водоканалізаційного господарства в місті Буча.

На жаль, ніхто з його представників не прийшов на сесію – на підприємстві послалися на складну ситуацію в країні у зв’язку з поширенням коронавірусу.

Бучанські сесійні аспекти: загроза національним інтересам держави та депутатські відставки

За словами Федорука, враховуючи важливість «водного» питання, їх запрошували на засідання комісії, погоджувальної ради. Але вони не з’явилися.

Не секрет, що до водоканалу завжди виникають питання, зокрема й щодо якості «живильної рідини», що струмує трубами, на фоні зростання тарифів.

Тому дане питання зняли з розгляду, щоб перенести його на одну з наступних сесій.

Висловлювалася думка, що з таким ставленням до потреб громади варто подумати про створення власного комунального водогосподарства.

Також депутати розглянули питання затвердження детального плану території для розміщення об’єктів торгівлі та побуту, ринкового комплексу поблизу вокзалу, базару та ТЦ «Модуль».

Деякі аспекти потребують коригування, оскільки не враховують потреб населення, яке проживає поруч. Це, зокрема, стосується виїздів з приватних осель тощо.

Наприкінці сесії Федорук повідомив про наради, що відбуваються останнім часом спільно з різними державними структурами. Це пов’язано й із загрозою поширення коронавірусу.

Так, правоохоронці констатують тенденцію до загострення криміногенної ситуації. Важливо у ці складні для країни часи остерігатися шахраїв, не піддаватися паніці та підтримувати правопорядок.