Новини
Новини Київської області
Боярка
Культура

Боярський ювіляр: відомому бандуристу виповнилося 50 років


Заслужений артист України Тарас Компаніченко відсвяткував свій ювілей. 14 листопада йому виповнилося 50 років!

Тарас Компаніченко не просто народний артист України, він -впливовий український співак, автор пісень, кобзар, бандурист, лірник, історик, поет, гравець ліри та композитор та почесний мешканець Боярки

Привітав лірика особисто український політологАндрій Ковальов.

"Пишаюся, що знайомий особисто з Тарасом. Я знайомився з ним, коли ще вчився у школі. Мені дуже пощастило, бо він не раз приходив до нашої школи, грав і читав лекції. Спілкування з Тарасом дуже вплинуло на мене. Тарас став мені справжнім наставником і вчителем.  Можна ще багато що сказати про Тараса. Але його знають усі і без особливих уточнень і пояснень, тому що це справжній феномен в історії України і в українській культурі! Тарас Компаніченко - це український скарб!"– зауважив він.

Крім того, Тарас Компаніченко — невтомний учасник міжнародних фольклорних фестивалів, на яких іноземцям дає майстер-класи українських танців і кобзарсько-лірницьких традицій, керівник ансамблю "Хорея Козацька", мистецтвознавець. Також він виконує пам'ятки старовинної музики та літератури Руси-України XV—XVIII ст. Твори на слова поетів XVI—XVIII ст .

Він був активним учасником Помаранчевої революції 2004–5 років в Україні та отримав престижну премію Василя Стуса (Премія імені Василя Стуса). Компаніченко виконує різноманітні народні пісні, включаючи козацьку та традиційну українську музику.

Компаніченко частий гість театру воєнних дій , де виступає перед воїнами української армії та добровольцями. Учасник волонтерського руху. Автор низки поетичних творів, створених у старосвітському ключі, зокрема сучасної Думи про битву на Савур-могилі, присвяченої жертвам Іловайського котла.

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел