Новини
Бориспіль
Кримінальні новини
Київ

Бориспільське підприємство намагалося незаконно вивези в Судан запчастини до вертольота


Контрабандним способом у африканську країну хотіли доправити силовий агрегат «КАУ-30Б» системи управління польотом вертольотів.

Фото: Київська митниця Держмитслужби

Згідно з товаросупровідними документами, за кордон підприємці відправляли частини до цивільного літака. Про це повідомила Київська митниця Держмитслужби.

Митники встановили, що виявлений прилад є нічим іншим, як комбінованим агрегатом управління «КАУ-30Б», який є невід’ємною складовою частиною літальних апаратів військового призначення, а саме силовим агрегатом системи управління польотом вертольотів.

Його вартість становить понад 730 тис грн.

Митники зазначили, що згідно з вітчизняним законодавством, міжнародна передача таких товарів можлива лише за наявності відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю та за умови обов’язкового їх декларування.

Підприємство не надало жодних дозвільних документів на переміщення агрегату і в декларації дані про нього підприємці не зазначили. Таким чином, ця зовнішньоекономічна операція здійснювалася із порушенням вітчизняного законодавства.

Агрегат системи управління польотом вертольотів вилучено до винесення судом рішення у справі.

Раніше «Погляд» пиcав, що столичні митники затримали рекордну партію бурштину. Нещодавно «Погляд» повідомляв, що у офіційних делегацій «Борисполя» митники вилучили 22 Apple.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.